Oyun klavyesi

2019 yılı için analistlerden oyun tahminleri

Her yılın başında analistler bu yılın oyun pazarının nasıl olacağına dair bir senaryo çizerler, bu yılkini sizler için derledik. İşte 2019 yılının oyun evreni.

Bilgisayar oyun dünyası

Analistler oyun pazarının “Steam” ile rekabetinin zor olduğu konusunda uzlaşma sağladıkları görülüyor. Epic Games ve Tencent çabalarından özellikle bahsedilse de “Steam” ile yarışı kaybedeceklerini düşünüyor. Zira oyun pazarının geniş bir kısmını “Steam” oluşturuyor. Analistler yakın zaman içinde de bu dengenin değişeceğini düşünmüyor.

Türkiye’de popüler olmasa da: Nintendo

NİNTENDO SWİTCH PRO

NİNTENDO SWİTCH PRO

Bazı analistler Switch Pro’nun bu yıl çıkacak olduğunu ancak eski popülerliğini ve heyecanını yitirdiğini belirtiyor. Switch’in profesyonel bir versiyonunu görmek isteyen kullanıcıların eğer bekledikleri grafik gücü ve daha az ekran çerçevesi gibi iyileştirmeler gerçekleşmezse gelecek yıl “Yeni Nintendo Switch Exclusive” görmeyeceğimiz anlamına gelir. Zira kullanıcı sayısı her yıl azalıyor.

NİNTENDO SWİTCH LİTE

Nintendo Pro sürümünü gelirse, o zaman da ardından bir lite sürümü gelecektir. Analistlerin tahminlerine göre, Nintendo ya sadece elde kolayca taşınabilir bir geçiş versiyonu cihaz piyasaya sürecek ya da mevcut versiyonun fiyatını düşürecek. Yeni bir Lite Switch olmayacağı düşünülüyor.

Konsol tarafı

Playstation 5

Ömrünün sonuna geliyor olsa da hala sevenleri olan Playstation 4 için tahminler, yavaş yavaş satışının azalacağı yönünde.

Playstation 5

Analistlerin çoğu bu yıl hiçbir şekilde Playstation 5 görmeyeceğimizi söylüyor. Ancak Sony tarafında bir hareketlenme var. Sony konsollar konusunda yeni bir hamle yapabilir.

Xbox

PS4’te olduğu gibi, Xbox One satışlarının sadece kullanım ömrünün sonuna yaklaşırken yavaşlayacağı iddia ediliyor. Ki aynı şekilde konsol ölüyor ve bu tahmine katılıyoruz. Zaten yıl Xbox tarafında yeni bir beklenti yok.

ÇİN VE KORE’DEN DİĞER OYUNLAR

Koreli ve özellikle Çinli şirketler tarafından üretilen mobil oyunlarda büyük oranda artış olacağı tahmin ediliyor. Bu tahmin aşağı yukarı doğru olmasına rağmen ilerleyen zamanlardaki reaksiyonları göreceğiz.

Oyun Endüstrisi ise oldukça büyüyecek, analistlerin bu konuda hem fikir olduklarını görmek mutluluk verici doğrusu. Sektördeki büyüme herkes için iyidir, çünkü pazar büyüdükçe seçenekler artar ve bu sayede her zevke uygun üretilmeye başlar. Oyunseverler için verimli bir yıl olacak gibi duruyor.

Kripto paralar, Blockchain, VR ve AR

Kripto paralar, Blockchain, VR ve AR hepsi gerçekten de ilgi çekici ve güzel. Ancak oyun sektöründe bu alanlarda henüz önemli gelişmeler yaşandığı pek söylenemez. Bu yıl da önemli bir ilerleme olacak gibi durmuyor ancak VR ve AR geleceğinin önü oldukça açık ve eğlenceli gelişmeler yaşanacak.

İlginizi Çekebilir  CepteTamir Koruma Paketi ve Diğer Sigorta Paketleri

Cloud Oyun

Google Stadia

Google Stadia

Bulut oyun cephesinde en önemli adımı Google attı. Muhtemelen Google’ın ardından Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleri de bulut oyun sistemlerini geliştirmek isteyecek.

Google Stadia ile önemli bir başlangıç yaptı. Google Stadia için yalnızca internet bağlantınızın olması yeterli. Bilgisayar ya da konsol bağlılığını kaldıran bu platform 4K 60 FPS oyun oynamayı sağlıyor.

Oyun oynamak için gereken altyapı Google Data Center tarafından sağlanıyor. Bu sayede işlemci ya da grafik birime duyulan ihtiyaç ortadan kaldırılıyor.

Bu yıl ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’nın birkaç ülkesinde kullanıma sunulması planlanıyor. Bu platform üzerinden oynayacağınız oyunu isterseniz bilgisayarınız kaldırmasın yine de Google altyapısı sayesinde oynabileceksiniz. Öyleyse Türkiye’ye bir an önce gelmesi için merakla bekliyoruz.

Google Stadia ile cihazınızın donanımının ne olduğu önemli olmayacak ve en yüksek kalitede tüm oyunları oynayabileceksiniz. Stadia ile oyun oynamak için yeni cihaz alma zorunluluğunuz ortadan kalkacak, bu da var olan cihazınızı çok daha uzun yıllar kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Akıllı telefonlarınızı korumak adına telefon kaskosu veya telefon sigortası yaptırmak isteyebilirsiniz bu bağlamda sizler için en avantajlı paket olan CepteKoruma paketini sizlere CepteTamir kalitesiyle sunuyoruz.

CepteKoruma paketi dahilince arızanın, kırığın veya diğer sorunların sebebini sorgulamadan tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz. Sizlerin memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak adına Türkiye’nin en hızlı teknik servisi olarak yolumuza devam ediyoruz.

2019 yılı için analistlerden oyun tahminleri
5 (100%) 2 vote[s]

İlgili Gönderiler:

Görüş ve Sorularınızı Yorum Olarak Paylaşabilirsiniz

  Takip et  
Bildir
1
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by