WhatsApp'ta 2019 yılının sonlarında beklenen çağrı bekletme özeliiği geldi. Bir başkası ile WhatsApp üzerinden konuşma yaparken gelen diğer aramayı beklemeye alabiliyorsunuz. Bir diğer özellik ise WhatsApp uygulamasına giriş yaparken kilit ekranı ile WhatsApp mesajlarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. İster kilit ekranınız tuşlar olabilir ister desen isterseniz de parmak izi ile uygulamayı açabileceksiniz. 

 

2019'un başlarında çıkan söylentilerde Facebook, WhatsApp ve Instagram tek bir uygulamayla birleştirilecekti. Fakat şuan da böyle bir birleştirme söz konusu değil. Ama Facebook, WhatsApp'ın açılış ekranına "from Facebook" yazısını yerleştirdi. Üç uygulama birleştiği zaman daha farklı değişiklikler olacağı da söylentiler arasında yer almaktadır. 

 

2020 yılında WhatsApp uygulamasından büyük güncellemeler ve büyük değişiklikler beklenmektedir.

 

İşte 2020'de WhatsApp'ta karşımıza çıkacak olan değişiklikler

 

  • Karanlık Mod

 

2020 yılından nihayet karanlık mod WhatsApp uygulamasına gelecek. Mesajlaşma uygulamalarında karanlık mod tasarımı biraz uzun sürmektedir. Ancak beta sürümünde genel test için neredeyse karanlık mod hazır gibi görünüyor. Karanlık modu manuel olarak etkinleştirebilirsiniz ya da telefonunuzun güç tasarruf modunu etkinleştirdiğinizde WhatsApp uygulaması karanlık modu kendiliğinden aktifleşecektir. 

 

  • Kendini İmha Eden Mesajlar

 

Beklenen diğer bir özellik ise mesajların kısa bir süre sonra otomatik olarak silinmesidir. Birçok mesajlaşma uygulaması bu özelliği sunmaktadır. WhatsApp ise bu özelliğin üzerine uzun süredir çalışıyordu. Bu özellik ilk olarak mesajların kaybolması olarak biliniyordu, şimdi ise mesajları sil olarak adlandırılıyor. WhatsApp beta uygulamasında yüklenen dosyaların bir saat, bir gün, bir hafta, bir ay veya bir yıl sonra otomatik olarak silinebileceği anlaşılıyor. 

 

  • Eski Telefonlar İçin WhatsApp Destek Vermeyecek

 

WhatsApp 1 Şubat 2020'den itibaren birçok eski Android ve iOS cihazlara destek vermeyecek. Uygulamanın SSS sayfasında yapılan açıklamada Android 2.3.7 veya iOS 8'den daha eski olan işletim sistemlerinde bu tarihten itibaren WhatsApp erişimi olmayacak. 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum