Bu kapsamda ekranlarda büyük değişiklikler beklenmiyor olsa da yine de farklı adımlar atılacak. Örneğin, ekran çentikleri. Bu çentikler iPhone'larda fazla yer kapladığı gerekçesiyle kullanıcılar tarafından oldukça eleştiriliyordu. 

 

Apple bu tasarımından vazgeçmemiş olsa da yine de bu çentiğin varlığı birçok marka için de sorun olarak gösteriliyor. Zira çentik akıllı telefonun merkezinde konumlandırıldığında ekran kasa oranında ciddi oranlarda değişikliklere neden oluyor. 

 

Apple tarafında bu çentiğin dayanakları bulunuyor olsa da kullanıcılar yine de bu deneyimi eleştiriyor. Bu dert yalnızca iPhone'lar için değil Samsung ve Huawei gibi markaların eleştiri oklarına alınmasına neden oluyor. 

 

 

Bu noktada ekran deliği olarak tanımlanan sensörler ise benzer eleştirilere maruz kalıyor. Gelecek yılın ekran tasarım trendlerinde kendisine yer bulacak olan ekran delikleri, küçülecek ve bazı markalar bu delikleri ortadan kaldıracak gibi duruyor.

 

Twitter'da Ice Universe tarafından yapılan yeni bir paylaşıma göre, Samsung Note10'da yer alan 4,5 mm'lik ekran deliği örnek alınarak küçüldüğünde nasıl görüneceği tasfir edilmiş. 3 mm'lik ekranlara geçileceğini müjdeleyen Ice Universe söz konusu tweet'te 4,5 mm'den başlayarak 4 mm, 3,5 mm ve 3 mm olarak ekran deliğini küçülmüş hallerini paylaşıyor.

 

Bu sayede yeni bir trendi müjdeleyen hesap, isabetli yorumlarıyla güçlü bir kaynak olarak tanımlanıyor diyebiliriz. Gelecek yıl yayınlanacak tasarımlarda bakalım bu trendi görecek miyiz?

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum