Kulaklıkların kablosuz olması büyük avantaj sağlıyor. Bir yandan da kaybolma riskini de beraberinde getiriyor.

 

Sizler için Google Pixel Buds 2, AirPods, Samsung Galaxy Buds, Huawei FreeBuds Lite, Xiaomi Redmi Airdots ve Xiaomi Mi True Wireless kulaklıklarının özelliklerini bir araya getirdik. 

 

Google Pixel Buds 2

 

Google Pixel Buds 2, kulaklık çağına ayak uydurdu ve sesli asistan desteği gibi pek çok özelliğe sahip olacak. Bluetooth 4.0+ bağlantı özelliği bulunan kulaklık, bağlantı özelliği ile dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve iOS cihazlar ile eşleşebilecek. Android 6.0 üzeri sürüm kullanan tüm cihazlarla tek dokunuş ile eşleşebilecek. Google kulaklıkların Bluetooth kapsama alanı yaklaşık bir futbol sahası kadar mesafe olduğunu belirtti. 

 

Küçük kulaklık kancasına sahip olan kulaklıklar, kulağa tam oturacak şekilde tasarlanmıştır. Google Pixel Buds 2 kulaklıkların bir diğer özelliği ise çevredeki gürültüye bağlı olarak ses seviyesini dinamik olarak ayarlıyor. Google Asistan'dan sesi sizin için yükseltmesini veya azaltmasınu isteyebilirsiniz. 

 

Ter ve suya dayanıklılığı da olan Google Pixel Buds 2, daha iyi sesli arama kalitesi için özel olarak tasarlanmış bir mikrofon bulunduruyor. Kulaklıkta aktif gürültü önleme özelliği yok. 

 

Pixel Bulds 2, içi tam dolu batarya ile 5 saate kadar aktif kullanma ve şarj kılıf ile 24 güne kadar bekleme süresi vadediyor. 

 

 

 

AirPods

 

AirPods'u şarj kutusundan çıkardığınız anda, iPhone, Apple Watch, iPad veya Mac'inizle kullanmaya başlayabilirsiniz. AirPods'unuzu tek bir dokunuşla kolayca kurabilirsiniz. Otomatik açılıyor ve her zaman bağlı kalıyor. AirPods kulağınıza takılı olduğunu anlıyor ve kulağınızdan çıkarttığınız zaman otomatik olarak müziği duraklatıyor. 

 

Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi almak için 'Hey Siri' demeniz ve isteğinizi belirtmeniz yeterli. AirPods'u isterseniz tek isterseniz çift kulakla kullanabilir, müzik ya da podcast dinlerken kulaklığa çift dokunatak bir sonraki parçaya atlayabilirsiniz. 

 

Kablosuz şarj kutusu ile AirPods'unuzu hızla ve kolayca şarj edebilirsiniz. Kutuyu Qİ uyumlu bir şarj matına yerleştirmeniz yeterlidir. Mata yerleştirdikten dolum simgesini görmeniz gerekir. Yakınınızda şarj platformu bulunmadığı zaman Lightning nağlantı noktasını kullanarak şarj edebilirsiniz. 

 

AirPods, tek bir şarj ile 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar konuşma süresi sunar. AirPods'unuzu birçok kez şarj ederek 24 saatten fazla dinleme süresi elde edebilirsiniz. Kablosuz Şarj Kutusu sayesinde asla yarı yolda kalmazsınız. 15 dakikalık şarj ile 3 saat dinlenme süresi veya 2 saat konuşma süresi elde edebilirsiniz.

 

Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerlerinden yararlanarak kulağınızda takılı olup olmadığını algılar. İster bir tanesi takılı olsun ister iki tanesi takılı olsun sesi otomatik olarak yönlendirir ve mikrofonu devreye sokar. Ek bir ivmeölçer ise arama esnasında ceya siz Siri ile konuşurken dış gürültüyü filtreler ve sesinşze odaklanır. 

 

 

 

Samsung Galaxy Buds

 

Samsung Galaxy Buds 58 mAh bataryaya sahip, kulaklıkların taşıma çantası ise 252 mAh bataryaya sahip. Kablosuz şarj olabilen kulaklık IPX2 sertifikası sayesinde terlemeye karşı koruyabiliyorsunuz. 15 dakikalık şarj ile 1.7 saatlik kullanım ömrüne sahip. 6 saate kadar Bluetooth akışı ve 5 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. 

 

Kulaklıkların ağırlığı 5.6 gramdır. Hareket ivmeölçer sayesinde kulağınızda takılı olup olmadığını algılar. 

 

 

 

Huawei FreeBuds Lite

 

Tasarımı ile kulağa rahat yerleşen FreeBuds Lite'ın elbette kulak içinde farklı silikon kulak başlıkları da bulunduruyor. Kulağınıza uygun olan silikonu seçip kulağınızı rahat hissettirmenizi sağlayabilirsiniz. 

 

FreeBuds Lite plastik bir şarj çantası ile birlikye geliyor. Kılıfı ile 45 gram ağırlığında olan cihaz, kulaklıklar  5,5 gram ağırlığında. Kulaklıkları eşleştirmek ise oldukça kolay.  Kutunun kapağını açıp 2 saniye arkada bulunan minik tuşa basılı tuttuğunuzda eşleşme moduna giriyor. Bu işlemi sadece bir kez yapmanız yeterlidir. Bir sonra ki kullanımında kulaklıkları kabından çıkardığınızda telefonunuz ile direk eşleşmektedir. 

 

FreeBuds Lite'da bir yakınlık sensörü kullanılmıştır. Kulaklığı kulağınızdan çıkardığınız zaman müzik otomatik olarak duruyor. Her iki kulaklık da dokunmaya duyarlı. Sol kulaklık Android'de Google Asistan'ı, iPhone'da ise Siri'yi etkinleştirirken, sağ kulaklık ise müziği çift tıklayarak kontrol edebiliyorsunuz. 

 

FreeBuds Lite ister yağmur altında iste spor salonunda rahat kullanılabilir. Gürültü engelleyici mikrofon bulundurmasıyla telefon görüşmelerinde iyi sonuç veriyor.

 

Şarj kutusunu koymadan 3 saat çalma süresi sunuyor. Kutu da ise 12 saatlik bir kullanım sunuyor. Kulaklığın şarjının tam kapasiteye ulaşması için 1 saat şarjda kalması yeterli. 

 

 

 

Xiaomi Redmi Airdots

 

Tasarımsal olarak portatif ve şık bir tasarıma sahiptir. Dahili mikrofonu sayesinde telefon görüşmelerinizi sorunsuz yapabilirsiniz. Çok fonksiyonlu buton ile gelen çağrıları cevaplayabilir veya reddedebilirsiniz, ses dosyalarınızı yönetebilirsiniz. 

 

Xiaomi Redmi Airdots yaklaşık 4 saatlik bir konuşma ve dinleme süresi sunuyor. Şarj kutusuyla birlikte bu süreyi yaklaşık 12 saate kadar uzatabilirsiniz. 4.1 gram ağırlığında olan bu kulaklığın, kulağınızda varlığını hisstemezsiniz. 

 

Xiaomi Redmi Airdots TWS kablosuz kulaklık gürültü azaltma teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji sayesinde temiz bir ses deneyimi yaşayacaksınız. Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde telefonunuzla kulaklık arasında stabil bağlantı kurulacaktır. 

 

 

 

Xiaomi Mi True Wireless

 

Xiaomi Mi True Wireless, üzerinden dokunmatik kontroller yardımıyla çağrıları cevaplamak, müziği durdurmak gibi işlemleri yapabilirsiniz. Tek şarj ile 3 saat kullanım süresi sunar. Kulaklıkları tekrar kutusuna yerleştirerek 10 saat pil ömrü için şarj edebilirsiniz. Kutuya koyduğunuz zaman şarj olabilmesi için gerekli pinlerde kulaklığın en alt kısmında bulunuyor. Şarj kutusu içerisinde Type C USB girişi ve bir buton bulunuyor. Bluetooth 4.2 versiyonuna sahiptir. 

 

Ana mikrofon kulaklığın altında bulunur. Gürültü engelleyici ikinci mikrofon ise kapsül kısmının sonunda konumlandırılmıştır. 

 

Kutu içeriğinde ise kulaklıklar, şarj kutusu, kutuyu şarj edebilmek için Type C kablo ve üç adet yedek kulaklık silikonu ile geliyor. 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum