SAMSUNG AKILLI TELEFONLARIN SORUNLARI

 

Samsung akıllı telefonunuzla ilgili sorunlarınız mı var? Doğru yere geldiniz. Cep telefonu onarımı, Samsung cihazları ile sıkça karşılaştığımız bazı konular üzerinde çalışmanıza yardımcı olacak bir dizi yazıyı bir araya getirdi. Su hasarı ve kırık ekranlardan arızalı düğmelere ve ölü pillere kadar, Samsung  telefonların problemlerinden bahsedeceğiz.

 

Özellikle Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus akıllı telefonların her ikisin de dokunmatik ekran sorunlarına sahiptir. Bir akıllı telefonun sahip olabileceği en kötü sorun olan dokunmatik hatası, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus telefonların çoğunda bulunmaktadır.

 

Anakart doğru çalışmadığında bir dizi sorun oluşur, sürekli hata mesajları gelir, cihazda aşırı ısınma olur, kart komple işlevsiz hale geldiğinde de değiştirilmesi gerekir. Ancak tamire göndermeden önce deneyebileceğiniz bazı çözümler vardır, bunları denediğiniz halde sonuç alamıyorsanız o zaman anakart değişimine yollanması gerekecektir. Yazılım güncelleme, format, düşük batarya kontrolü bu kontrollerdir.

 

Galaxy Note 8’lerde en sık karşılaşılan problemlerdendir. Bu problem ile karşılaşılınca mutlaka orijinal bir LCD’ye sahip ekran ile ekran değişimi yapılmalıdır. Orijinal LCD’ye sahip olmayan ekranlar dokunmatik hızında ve görüntü kalitesinde sorunlara yol açacaktır.

 

Akıllı telefonunuzdaki düğmeler, günlük kullanımda yıpranma ve yıpranma yaşayabilir. Galaxy Note 8’inizi yanlışlıkla düşürdüğünüzde, güç ve menü düğmesinin dahili bileşenleri gevşek ya da kırık olarak bağlanabilir ve bağlantı arızasına neden olur.

 

Genellikle sistem veya telefon hasar arızasıdır. Ayrıca yanlış kullanım sonucunda da batarya problemleriyle karşılaşılabilir.

 

Bazı Galaxy Note 8 kamera sorunları bariz hasara neden olur ve çoğu zaman kamera çalışmayı durdurur; sorunun ne olduğu belirsizdir.

 

İPHONE AKILLI TELEFON SORUNLARI

 

İphone cihazlarda en sık karşılaşılan problem telefonun çalışmayı durdurmasıdır.

 

İPhone cihazlar bazen çalışmayı durdurur veya düzgün çalışmaz. Uygulama çalışmayı durdurduğu zaman yeniden başlatılabilir. Home tuşuna iki kez tıklanır ve uygulama yukarı doğru kaydırılır.

 

iPhone akıllı telefon donduğunda cihazı yeniden başlatmak işe yarayacaktır.

 

Hard reset atmak da donan veya kapanıp açılmayan iPhone cihazı düzeltecektir. Hard reset atmak için güç ve home tuşlarına aynı anda uzunca basılı tutulur.

 

İPhone X’lerde çok sık karşılaşılan bir problem vardır. Arama geldiğinde bildirim ekranı geç açılıyor ve kabul et /reddet kısmı görünmüyor ya da çok geç görünüyor. Cihazın yakınlık sensörü de düzgün çalışmamaktadır. Apple bunun nedeni hakkında henüz açıklama yapmamış, çalışmaların sürdüğünü belirtmiştir.

 

Özellikle iPhone 5 ve 5S’lerde karşılaşılan bir sorun da pil ömrünün aniden bitmesidir. Çözüm olarak ayarlar kısmında arka planda çok şarj tüketen uygulamalara bakılarak onların kapatılması verilebilir.

 

İOS 11’de hücresel veri açılmaması, mobil verinin fazla internet tüketmesi gibi sorunlar ortaya çıkmıştır. Mobil veriyi açıp kapayarak ya da telefonu 10 saniye kadar uçak modunda tutarak bu sorun çözülebilmektedir.

 

HTC AKILLI TELEFON SORUNLARI

 

LTE kaynaklı problemlerdir. Ana Menü > Ayarlar > Mobil Veri > Bağlantılar komutlarını izleyerek  “LTE” seçeneğinin açılması sorunu çözecektir.

 

Pembe renklerin sarımsı renkte durması sorunudur. Ekranda kullanılan yapıştırıcıdan kaynaklandığı düşünülmektedir.

 

Güneç gözlüğü ile ekrana bakınca ekranın net görülmemesi sorunudur. Manzara görünümü seçeneği açılarak sorun çözülür.

 

Ayarlar kısmından yazılım güncellemek bu problemi çözmektedir.

 

Micro sd kartı çıkarıp yeniden takmak, yenisiyle değiştirmek denenebilir. Bir diğer denenebilecek çözüm ise ses alçaltma tuşu ve güç tuşuna 15 saniye kadar basılı tutmaktır.

 

Batarya konusunda genel olarak problem çıkarmamaktadır. Pilin daha çok dayanması için ekran parlaklığını azaltmak gibi bilinen basit işlemler yapılabilir.

 

Güç tuşuna basılarak telefon resetlenebilir ve güvenli modda çalışılabilir. Bir diğer çözüm olarak da fabrika ayarlarına döndürme işlem yapılabilir.

 

Oto odaklama özelliği kullanıldığında ortaya çıkmaktadır. Ayarlardan uygulama güncellemesi yapmak denenebilir. Faydalı olmazsa Ayarlar > Depolama > Datayı temizle işlemi yapılabilir. Kamera lensi temizliği için ön bellek temizleme işlemi yapılır.

 

Öncelikle mikrofon temizlenir. Mikrofonu kullanan uygulamalar kontrol edilir. Güç tuşuna basılarak güvenli modda açılır,  #*#3424#*#*  tuşlanır. Audio Test > Run seçilir ve telefon yeniden başlatılır. Sorun çözülmezse cihaz tamire gönderilir.

 

Ekran dönmemesi sorunudur. Ana Menü > Ayarlar > Ekran > Hareketler & Düğmeler > Otomatik Ekran Döndürme ile çözülür.

 

Belli bir çözüm yöntemi yoktur, cihaz tamire gönderilmelidir.

 

XİAOMİ TELEFON SORUNLARI

 

Piyasadaki en dayanıksız telefonlara sahiptir. İthalatçı garantili gelmektedir, yedek parça bulmak sıkıntılı olabilir.

 

Telefon ilk açıldığında ya da uçak modundan çıkış yapıldığında hattan ücret kesilmektedir. Hata alındığında bildirime tıklayarak çözüm sağlanmaktadır.

 

Romdan kaynaklı sorunlardır.

 

LG AKILLI TELEFONLARIN SORUNLARI

 

Telefon kilidi açıldığında telefon bu hatayı vermektedir. Özellikle G6’larda bu sorun görülür. Verified Boot nedeniyle olduğu düşünülmektedir. En kısa zamanda bu yazılımsal sorunun çözüleceği söylenmektedir.

 

Kayıtlı parmak izleri silinip tekrar kaydedilebilir. Diğer çözüm önerisi ise Ayarlar > Genel > Telefon Yöneticisi > Depolama kısmından önbellek temizlemesi yapılmasıdır.

 

LG G4’lerde genel olarak pil ömrü kısadır. LG G5 batarya açısından daha avantajlıdır. Batarya sorununun çözümü için arka plandaki gereksiz uygulamalar kapatılmalıdır. Bu sayede aşırı ısınma sorununun da önüne geçecektir. Android işletim sistemi LG G3 ve G4 cihazlarınız için Google Play’den 360 Battery, Du Battery ve Battery Doctor gibi uygulamaları edinebilirsiniz.

 

Burada anlattığımız telefon sorunlarınıza özel çözüm bulamadıysanız, Cepte Tamir‘den tamir talep formunu doldurarak bizlere iletişim bilginizi bırakın hemen size geri dönelim

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

  1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
  2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
  3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
  4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
  5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
  6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
  7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Hafıza artırma işleminde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum