CepteTamir
AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir?
27 01 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 27.01.2020 | Haber | 0 Yorum

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir?

Deprem sonrasında yakınlarınıza ulaşmak istediğiniz zaman telefon şebekeleri çökebiliyor.Bu sebeple AKUT Güvendeyim uygulamasını paylaştı.

 

Deprem kuşağında yer alan Türkiye, çok sayıda fay hattı olması nedeni ile birçok ilde depremler yaşanabiliyor. Doğal afetler sebebi ile panik yaşayan kişiler, iletişim hatlarının çökmesi ile yakınlarına ulaşamıyordu. AKUT'da vatandaşların sesini duyarak "Güvendeyim" uygulamasını çıkarttı. İnternet gereksinimi duymadan uygulamadan yakınlarınıza bir buton sayesinde kısa mesaj gidiyor. 

 

AKUT Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

 

Güvendeyim uygulaması, doğal afet yaşandığı zaman internet bağlantısı gerekmeden uygulama içerisine kaydettiğiniz kişilere konum bilginizi SMS olarak bildirmenizi sağlar. Uygulama içerisine maximum 5 telefon numarasını ekleyebiliyorsunuz. Tek bir hareket ile GPS servisi üzerinden alınan konumu telefonunuzdan SMS ile eklediğiniz kişilere iletiyor. Uygulama içerisine farklı bir ilde yaşayan yakınınızı da eklemenizi AKUT öneriyor. SMS gönderimi operatör tarafından ücretlendirilmektedir. Konumunuzun bulunması telefonun marka, modeline göre ve bulunduğunuz ortama göre uzun yada kısa sürebilir.

 

Güvendeyim uygulamasını yüklediğiniz zaman internete ihtiyaç duymadan çalışır. Operatörünüzde SMS hakkınızın olması yeterlidir. Güvendeyim uygulamasının içerisinde deprem,sel ve yangınla alakalı konularda temel bilgilerin bulunduğu menü bulunmaktadır. Bu menüden temel bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yorum Yap
nT4Jy
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM