Android 11'in müzik çaları için yeni bir özellik ortaya çıktı. Geliştiriciler tarafondan ortaya çıkan özellik, Android 11 işlemcisinde yeni bir müzik kontrol paneline sahip olacağını gösteriyor. Bu ayar Hızlı Ayarlar paneline eklenecek.  Google tarafından piyasaya sürülen Android işletim sistemi, akıllı telefon sektörünün hakimi durumundadır. Güncel işletim sistemi Android 10 kullanılıyor ama yaz aylarına doğru Google, Android 11'i yayınlayacak. Birçok kullanıcı henüz Android 10 işletim sistemine sahip olamadı. Ancak Google, Android 11 ile ilgili çalışmalarına başladı. Geliştirici önizlemesini bile yayınladı. Ortaya çıkan bilgiler ise Android 11 ile birlikte tüketiciler müzik kontrol paneli sunacağı hakkında. 

Android 11 farklı özellikler ile gelmeyi planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, Android 11 daha güvenli ve gizliliği diğer işletim sistemlerine göre daha fazla önemseyecek. Google'dan gelen bilgilere göre işletim sistemi yapacağı geliştirmeler ile sınırlı kalmayacak. Android 11 arayüzüde sunulacak olan müzik kontrol paneli ise bu arayüzde değişiklerden bir tanesi olacak. Google tarafından hazırlanacak olan Android 11, yeni müzik kontrol panelinde Hızlı Ayarlar bölümü eklenerek üst üste gelen bildirimkerke aşağıda kalan müzik oynatıcısına daha kolay ulaşmaları hedefleniyor. 

Android 10 arayüzünde müzik kontrol panelinde vardı fakat telefona bildirim geldiği zaman müzik çalar aşağıya doğru iniyordu. Google, bu sorunu çözebilmek için böyle bir değişiklik yapmaya karar verdi ve kontrol panerlini genel anlamda değiştirdi. Kullanıcılar, ayarlar menüsünü açarak müzik çalara doğrudan ulaşabilmeleri sağlanacak.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum