Son zamanlarda telefonumuzda tüm anılarımızı saklıyoruz. Bazen bazı sebeplerden dolayı verilerimiz kontrolümüz dışında siliyor. 

 

Peki bu silinen verileri geri getirebildiğinizi biliyor muydunuz? 

 

Silinen fotoğraflarınızı, videolarınızı ve dosyalarınızı uygulamalar ile geri getirebilirsiniz. Bu uygulamaları detaylı olarak anlatacağız. 

 

1-FoneLab for Android

 

 

Bu programın en önemli özelliği Android'in neredeyse tüm sürümlerinde root işlemi yapılmış olması ve cihazlarda sorunsuz çalışmasıdır. Programın çalışma prensibi ise kullanımı kolaylaştırmaktadır. 

 

FoneLab for Android uygulamasında ilk olarak silinen verilerinizin ön izlemesi sunulmaktadır. Kullanıcı böylelikle hangi veriyi geri getireceğini buradan seçip geri getirme işlemini başlatabilir. FoneLab for Android saadece telefon hafızasında bulunan verileri değil hafıza kartında bulunan verileri de geri getiriyor. 

 

Uygulamayı bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız

 

Verilerinizi geri getirmek için aşağıdaki sıralamayı takip etmelisiniz. 

 

 • FoneLab for Android programını bilgisayarınıza kurduktan sonra cep telefonunuzu orijinal USB bağlantı kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
 • Programa giriş yapmadan hemen önce, telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapıp, ardından ‘’Geliştirici seçenekleri’’ sekmesine tıklayarak, ‘’USB Hata Ayıklama Modu’nu’’ aktif hale getirin.
 • USB hata ayıklama modu aktif hale getirildikten sonra FoneLab for Android programını açın.
 • Karşınıza gelen seçeneklerden ‘’Android Data Recovery’’ seçeneğini seçin. Program Android cihazınız ile bağlantıyı sağlayana kadar bekleyin. Bağlantı sağlandıktan sonra telefonunuzun ekranında bir pencere açılacaktır. Bu pencerede yer alan izinleri onayladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Gelen diğer seçeneklerde ise ‘’Gallery’’ tercihini işaretleyip, ‘’Start’’ butonuna tıklayın.
 • Start butonuna tıkladıktan sonra program kurtarılan verileri nereye kaydedileceğini sormaktadır. Kaydedilmesini istediğini alanı belirledikten sonra ‘’OK’’ butonuna tıklayın.
 • Program silinmiş dosyalarınızı taramayı bitirdiğinde ise kurtarılmasını istediğiniz dosyaları seçip ‘’Recover’’ seçeneğine tıklayın.

 

Yukarıda bahsedilen tüm işlemler gerçekleştirilirken bilgisayar ile telefonunuzun bağlantısının kopmaması gerekmektedir. 

 

2-FonePaw Android Data Recovery

 

 

FonePaw Android Data Recovery programı FoneLAb for Android uygulaması ile benzerlik göstermektedir. FonePaw uygulamasında da silinen verilerinizin önizlemesini görebilir ve dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.  

 

Uygulamayı bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız

 

Verilerinizi geri getirmek için aşağıdaki sıralamayı takip etmelisiniz. 

 

 • Yazılımı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin.
 • ‘’USB Hata Ayıklama Modu’nun’’ açık olduğundan emin olduktan sonra programı açın ve cep telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
 • Program açıldıktan sonra ‘’Android Data Recovery’’ seçeneğine tıklayın.
 • Cihazla çekmiş olduğunuz fotoğraflara ve videolara ulaşabilmek için ‘’Gallery’’ seçeneğini, cihazın internet tarayıcısından ya da cihaza kurulu uygulamalar aracılığıyla elde ettiğiniz fotoğraf ve videolara ulaşabilmek içinse ‘’Picture Library’’ seçeneğini seçin.
 • Daha sonrasında ‘’Next’’ komutuna tıklayıp hemen ardından telefon ekranınıza gelen izinleri onaylayın.
 • Gerekli işlemleri uyguladıktan sonra program tarama işlemine başlayacaktır.
 • Program tarama sürecini bitirdiğinde ise bulunan verileri sol taraftaki ‘’Gallery’’ veya ‘’Picture Library’’ kategorisinde sizlere sunmaktadır.
 • Son olarak kurtarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ‘’Recover’’ seçeneğine tıklayın ve verileri bilgisayarınıza kaydedin.

 

Artık telefonunuzdan kontrolünüz dışında silinen tüm verileri nasıl geri alabileceğinizi biliyorsunuz. Fakat verilerinizin silinmemesi veya kaybolmamasında dair önlemler alarak verilerinizi koruyabilirsiniz veya telefonunuzda ki tüm verilerinizi bilgisayarınıza aktarım yaparak saklayabilirsiniz. 

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum