apple

Apple da katlanabilir telefon trenine biniyor!

apple

Apple şu an gündemde pek hoş şekilde anılmıyor olsa da ürettiği ürünler hala çok popüler ve başarılı. Yılın başından beri konuşulan katlanabilir ekranlı telefon hamlesi sanıyoruz ki gerçekleşiyor.

Bu yılın şubat ayından beri konuşulan bir konu olan Apple’ın katlanabilir ekran patenti alması, gerçeğe dönüşüyor olabilir. Çünkü teknoloji devinin pazara dair yeni patent başvuruları yaptığı ve patent aldığı konuşuluyor. Bu konuda ise Apple yeni bir telefon patenti daha aldı.

Eski aldığı patenti gösteren görselleri aşağıya ekliyoruz.

apple

Apple yakın zamanda katlanabilir akıllı telefon pazarına girer mi bilemiyoruz ancak yaptığı hamleler bir şekilde gireceğine işaret ediyor. Katlanabilir telefon pazarı hala emekliyor. Samsung’un piyasaya çıkarttığı Fold serisini geri çekmesi ise bu teknolojinin son kullanıcıya ulaşabilmesi için geliştirilmesi gerektiğini gösteriyor.  Bu nedenle Apple katlanabilir telefon pazarına yetişkinliğe erişmeden girmeyecek gibi duruyor.

Yalnızca çok yeni bir teknoloji olmasının yanında bir de oldukça yüksek fiyat etiketlerine sahip olması bu telefonları kullanıcı nezdinde hem güvenilmez(kırıldığı için) hem de fahiş fiyatlara sahip olduğu için cep yakan şeklinde nitelendirilmeler yapılmasına neden oluyor.

Yeni alınan patent ile ortaya çıkan görsel.

apple

iPhone katlanabilir ekran ne zaman geliyor belirsiz

Yeni alınan patente bakarsak Apple, Samsung gibi içe doğru katlanan bir model ile karşımıza çıkıyor. Apple’ın katlabilir telefonlar tarafında nasıl bir çözüm sunucağı bilinmiyor olsa da gelecek sene bu teknolojinin senesi olacağa benziyor. Zira akıllı telefon pazarı “katlanabilir ekran” nezdinde iyice kızışmaya başladı. Gözler şimdi Apple’ın 2019 yılında çıkartacağı yeni modellere döndü.

2019 yılında iPhone 3 model ile karşımıza çıkıyor;  XI, XI Max ve XR olan modellerin tasarımsal olarak detaylarla pek ayrım yaşanmıyor olsa da asıl farklarını teknik olarak ortaya koyacak gibi duruyor zira, işlemcileri yeni nesil 7 nm+ A13 Bionic olarcak. Ters kablosuz şarj taşıyacak bu modellerin Face ID tarafında da yenilikler getireceği düşünülüyor.

Değerlendir

Görüş ve Sorularınızı Yorum Olarak Paylaşabilirsiniz

  Takip et  
Bildir
1
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by
Devamını oku:
iPhone X ile Çekilen İlk Klip
iPhone X ile Klip Çekildi İzleyenler Büyülendi

iPhone X ile klip çeken alternatif müzik grubu Redd, Kanıyorduk isimli parçaya çektikleri klip ve parçanın kendisiyle büyük beğeni topladı....

Kapat