Kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilen ve şikayetçi olunan konular, eylül ayında gelecek olan iOS 14 güncellemesi ile çözüme kavuşacağı söyleniyor. iOS 14 güncellemesi ile birlikte işletim sistemindeki kısıtlamalardan bazılarını ortadan kalkabilir. ABD ve Avrupa'daki yasa düzenleyicileri Apple'ın nasık kontrol uyguladığı hakkında sorular sormaya başladı. Bu soruların cevapları ile belki Apple şirket sınırları biraz yumuşayabilir. 

Gelen bilgilere göre iOS 14'te Chrome veya Gmail gibi uygulamarı varsayılan uygulama olarak ayarlayabiliyorsunuz. Küçük bir değişiklik olarak görünse de aslında Apple'ın kendi uygulamalarıyla rekabet eden uygulamalar üzerinde etkisi olacak bir değişiklik olacak gibi görünüyor. iOS 14 güncellemesinde, Apple'ın varsayılan ayarlar kısıtlamalarının düzenlenmesini ideal bir araç olduğu da söylentiler arasında. 

Teknoloji devi Apple, iPhone sahiplerinin varsayılan uygulamaları kendilerinin ayarlayamaması en çok şikayet alan konuydu. Apple varsayılan uygulamaların kişiselleştirilebilmesi halinde, kullanıcılardan çok iyi geri dönüşler alacak ve iOS deneyimi iyileşecek. Kısıtlamalardan en çok etkilenen kısın ise Android cihazdan iOS cihazına geçiş yapan kullanıcılardır. Apple'ın sınırlayıcı kullanımları ile karşılaşan kullanıcılar bu zorluğu her fırsatta dile getiriyor. Yeni güncelleme ile birlikte bu sistemi istediğiniz uygulamayı istediğiniz gibi kurmayadabilirsiniz. Çünkü Apple'ın kendine göre bir kuralları var. Bu söylentilerin gerçek olup olmayacağını ise Apple'ın yapacağı açıklamaları bekleyip göreceğiz. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum