Bu yazımızda size Apple Store’dan hızlı hizmet almanın yollarını anlatıp hizmet alma süresini kısaltmanıza yarayacak taktikler paylaşacağız.

 

iPhone ekran kırılması, batarya şişmesi, kasa yamulması, sıvı teması vb. daha bir çok teknik sorunda kullanıcıların ilk gittiği yer Apple Store oluyor.

 

Apple Store randevu sistemiyle çalışıyor ve randevusuz hiçbir işlem yapamıyorsunuz maalesef, ancak talep çok olunca bazen 2 hafta sonrasına randevu alma ihtimaliniz oluyor.

 

Bu tür hizmet gecikmelerinin önüne geçmek ve Apple Store servis randevusu almak için aşağıdaki şu yöntemleri denemenizi öneriyoruz.

 

APPLE STORE SERVİS RADEVUSU TAKTİKLERİ

 

1-GECE YARISI RANDEVU ALIN

 

Apple her gece 12’de sistemi yenileyip sonraki haftaya randevu vermek üzere tekrar açıyor bu sayede eğer gece 12’de randevu alırsanız o hafta için randevuya gidecek ilk kişi olma şansını yakalayabilirsiniz.

 

2-DİĞER APPLE STORE ŞUBELERİNİ DENEYİN

 

Şu an İstanbul’da 2 Apple Store bulunmakta eğer Zorlu Avm’den randevu alamıyorsanız diğer şube olan Akasya Avm’yi deneyin şansınız ikiye katlanmış olacak ve hizmet alma süresini kısaltmış olacaksınız.

 

Ancak belirtmemiz gerekiyor ki çoğu zaman bu bile yeterli olmuyor.

 

3-ÇOKLU BAŞVURUDA BULUNUN

 

Eğer güvenebileceğiniz arkadaşlarınız varsa Apple kimlik bilgilerinizi verip onların da başvurmalarını sağlayın, eğer 10 arkadaşınızla başvuru yaparsanız şansınız 10 kat artacaktır.

 

4-YETKİLİ SERVİSLERDEN YARDIM TALEP EDİN

 

Apple tarafından onaylı, cihaz garantisini bozmayacak şekilde tamir eden servislerle iletişime geçip teknik desteği alabilirsiniz.

 

Yetkili servisler sadece cihaz değişimini yapabilir, eğer iPhone’nunuzun ekranı kırık ise maalesef yetkili servisin bunu tamir etme yetkisi yoktur, çünkü ekran değişimini sadece Apple Store’un kendisi gerçekleştiriyor.

 

İlerleyen zamanlarda yetkili servislerin tamirat yapmalarına izin verilirse eğer teknik destek almak çok daha kolaylaşacaktır.

 

Apple Store servis randevusu almak çoğu zaman kullanıcılar için işkenceye dönüşüyor, kullanıcılar müşteri hizmetleriyle kavga ediyor ve sorunlarına çözüm bulamıyor.

 

Teknik destek alamadığı için yeni cihaz alan ve Android cihaz kullanmaya başlayanların sayısı her geçen gün artmakta.

 

Siz kararlılıkla Apple Store’dan destek alacağım diyorsanız bu konuda sabırlı olmayı randevu almak için ortalam 2 hafta beklemeyi göze almalısınız.

 

Randevu günü oluşacak yoğunluğa göre işlemlerin ne zaman biteceğini öğrenip cihazlarınızı ortalama 3 iş günü içinde alabiliyorsunuz.

 

Bazı arızalanmalarda Apple Store tamir süresini 15 iş gününe kadar çıkarabiliyor.

 

Bulunduğunuz şehirde Apple Store yok ise teknik destek almanız tam bir işkenceye dönecek olup çok uzun tamirat süreleriyle karşılaşabilirsiniz.

 

Eğer Apple Store merkezlerinin olduğu bir şehirde arkadaşınız varsa veya oraya gitme ihtimaliniz varsa ancak öyle destek alabiliyorsunuz.

 

Resmi teknik servis listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

İşte Apple Store servis kuyruğu!

 

 

APPLE STORE SERVİS RANDEVUSU ALAMAMAKTAN BIKTINIZ MI?

 

Eğer yukarıdaki tüm adımları uygulayacak kadar vaktiniz yoksa veya uğraşmak istemiyorsanız hemen CepteTamir sitesini ziyaret edin.

 

Hemen CepteTamir sitesine girin arıza kaydı formu ile başvurunuzu yapın ve aynı gün sizi arayalım, yoğunluğa göre en geç 1 gün sonrasında hizmetiniz ayağınıza gelsin. Teknik destek ekibimiz sizin belirlediğiniz gün ve yerde sizin belirlediğiniz saatte yanınıza gelerek ortalama 30 dakika içinde cihazınızı tamir eder.

 

Üstelik tamamen orijinal parçalar (parçalar Apple tarafından sağlanmaktadır) kullanmakta olup tamir ettiğimiz her parçaya 2 yıl CepteTamir garantisi sağlıyoruz.

 

Tamir edilen parça 2 yıl içinde CepteTamir kaynaklı bir sorun çıkarırsa tamamen ücretsiz bir şekilde değişim sağlanıyor.

 

iOS 12 ile ilgili gelişmeleri ve hangi cihazlara geleceğini öğrenmek için iOS 12 hangi cihazlara gelecek adlı yazımı okuyabilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum