CepteTamir
Apple'dan Coronavirüs Açıklaması
29 02 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 29.02.2020 | Haber | 0 Yorum

Apple'dan Coronavirüs Açıklaması

Diğer şirketler gibi Apple şirketi de coronavirüsten etkilendi. Çin'de yaşanan sağlık sorunu cihazlar üretimini nasıl etkiledi?

 

Tüm dev teknoloji şirketleri için geçerli olan coronavirüs Apple şirketinin üretim yapmasını etkilemediğini iddia etmektedir. Tim Cook ise Coronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu. 

 

Teknoloji şirketleri Çin'de yaşanan coronavirüs'ten dolayı fabrikaları için endişe duyuyorlar. Çin'de sağlık problemlerinden dolayı alınan önlemler, fabriklarda üretimin yavaşlamasına veya durmasına sebep oluyor. Bu durum hakkında yapılan açıklamalarda ise teknolojik aletlerin fiyatlarında artış olması veya stoklarıında yaşanacak problemlerin oluşabileceği düşünülüyor. Bu esnada endişeler artıyor. Apple yöneticisi Tim Cook bir açıklamada bulundu ve durumdan endişeli olmadığını açıkladı. 

 

Tim Cook, Fox Business'a yaptığı açıklamada endişe duymak için bir sebep olmadığını belirtti. Çin'de yaşanan coronavirüs salgını kontrol altına alındığını düşünüyor. Bu durum Çin'de devam etse de teknoloji üretmek için ana noktanın Çin olmadığını da sözlerine ekledi. Apple'ın sadece Çin'de değil dünyanın her yerine yayılmış fabrikaları olduğunu söyledi. Yapılan açıklamaya göre Apple'ı coronavirüs salgını etkilememiş. Yorum Yap
b7Sf8
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM