Tüm dev teknoloji şirketleri için geçerli olan coronavirüs Apple şirketinin üretim yapmasını etkilemediğini iddia etmektedir. Tim Cook ise Coronavirüs ile ilgili açıklamada bulundu. 

Teknoloji şirketleri Çin'de yaşanan coronavirüs'ten dolayı fabrikaları için endişe duyuyorlar. Çin'de sağlık problemlerinden dolayı alınan önlemler, fabriklarda üretimin yavaşlamasına veya durmasına sebep oluyor. Bu durum hakkında yapılan açıklamalarda ise teknolojik aletlerin fiyatlarında artış olması veya stoklarıında yaşanacak problemlerin oluşabileceği düşünülüyor. Bu esnada endişeler artıyor. Apple yöneticisi Tim Cook bir açıklamada bulundu ve durumdan endişeli olmadığını açıkladı. 

Tim Cook, Fox Business'a yaptığı açıklamada endişe duymak için bir sebep olmadığını belirtti. Çin'de yaşanan coronavirüs salgını kontrol altına alındığını düşünüyor. Bu durum Çin'de devam etse de teknoloji üretmek için ana noktanın Çin olmadığını da sözlerine ekledi. Apple'ın sadece Çin'de değil dünyanın her yerine yayılmış fabrikaları olduğunu söyledi. Yapılan açıklamaya göre Apple'ı coronavirüs salgını etkilememiş. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum