2014 yılında Facebook'un satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, reklamcılık politikalarına dayanamayacak gibi görünüyor. WhatsApp reklamlarında artık karşımıza reklamlarda çıkacak. Böyle durumlarda alternatif olarak uygulama aramaya başlarız. Bu blogumuzda WhatsApp uygulamasına alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamaları sizler ile paylaşacağız. 

 

2012 yılında kurulduktan sonra çok hızlı bir şekilde kullanım sayısı artan WhatsApp, reklamsız olması ve kullanıcıların verilerinin üçüncü taraflar ile paylaşılmaması WhatsApp uygulamasının çok sevilmesini sağladı. 2014 yılında ise Facebook, WhatsApp uygulamasını 19 milyar dolara satın aldı. Facebook uygulaması Instagram uygulaması ile birlikte zaten reklam gösterimi yapıyordu. Şirketlerin en büyük kaynağı reklamlardan elde edilmektedir. WhatsApp aslında Facebook için büyük reklam alanıydı. Facebook kullanıcı sayısı gün geçtikce azalıyor ve gelirleri azalmaya başladı. WhatsApp uygulamasında ise artık reklam göstererek gelir elde etmesi gerekmektedir. 

 

Kesin olarak WhatsApp durumlarında reklamlar karşımıza çıkmaya başlayacak. Reklam verilmesi üzücü bir haber oldu. Çünkü reklamlar için verilerimizin alınması gerekmektedir. Bu nedenle WhatsApp'ı bırakma kararı almış olabilirsiniz. Bırakma kararı aldıysanız aşağıdaki alternatif olarak indirebileceğiniz uygulamaların listeleri bulunmaktadır. 

 

Alternaif İndirebileceğiniz Mesajlaşma Uygulamaları

 

  • Viber
  • ICQ
  • Google Duo
  • Signal
  • Telegram
  • Turkcell BiP

 

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum