Tayvan merkezli teknoloji markası Asus‘un, bize aylar öncesinden yeni telefonunun duyurusunu yapmıştı. Zamanla beklentileri oldukça yükselten Asus, Zenfone 6 telefonunu nihayet tanıttı.

 

İlk değerlendirmelere bakılırsa Asus bu sınavı geçecek gibi duruyor. Zira Asus, genel olarak olumlu değerlendirmelerle karşılaştı.

 

Asus Zenfone serisini ilk piyasaya sürdüğünden beri orta segmentteki en çok tercih edilen telefonlar arasında yer alıyor. Asus Zenfone 6 modeliyle karşımıza dikkat çeken kamera yapısıyla çıkıyor. Bu yılın trendi olduğunu söylediğimiz “gizlenebilen” sürgülü kameraların yanında, Zenfone 6′da Samsung Galaxy A80  gibi öne ve arkaya dönebilen kamera sistemi kullanılmış.

 

Kamerasından bahsetmeden önce teknik detaylarına ilk bakışı atalım.

 

ANDROİD 9 PİE İŞLETİM SİSTEMİ İLE GELİYOR

 

6,5 inçlik bir ekrana sahip olan Zenfone 6, IPS LCD ekrana sahip. 2340×1080 piksel ekran çözünürlüğü sunan cihazın camı ise Gorilla Glass 6 teknolojisi sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklı bir yapıda bulunuyor.

 

Snapdragon 855 işlemciyle hayat bulan telefon 8 GB RAM ile karşımıza çıkıyor. 256 GB depolama kapasitesine sahip olan cihaz 48 MP arka, 13 MP ikinci kameraya sahip ancak dönen kamerasıyla isterseniz her iki taraftada 48 MP’lik kamerayı kullanabilirsiniz.

 

Güçlü bir batarya ile telefonun 5000 mAh ile en çok tercih edilen telefonlarla aynı batarya performansına çıktığını görüyoruz.

 

Söylemeden geçmeyelim Android 9 Pie işletim sistemi ile geliyor Zenfone 6.

 

Video tarafına geldiğimizde ise kamera, 4K 60 FPS çekimi mümkün kılıyor. Dönen kameranın bir artısı olarak, kamera bölümü 90 derece açıkken fotoğraf veya video çekebilmek mümkün. Hatta ses açma kapa tuşları ile istediğiniz derecede de döndürebilirsiniz. Bu zamanla alışacağınız güzel bir özellik bizce.

 

Fiyatlarına gelecek olursak;

 

6 GB RAM / 64 GB depolama hafızası 499 EURO,
6 GB RAM / 128 GB depolama hafızası 559 EURO,
8 GB RAM / 256 GB depolama hafızası 599 EURO,

 

Belirtilen fiyatların ülkemiz için geçerli olmadığını ve vergilerin de ekleneceğini belirtmek isteriz.

 

Asus Zenfone 6 resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum