iPhone 11 ailesinin yanında, Apple Watch ve Apple AirPods satışları ile Apple oldukça iyi gidiyor. Bunun yanında gelecek yılın iPhone'ları hakkında ortaya çıkan detaylar ortalığı karıştırmaya yetiyor diyebiliriz. 

 

Öncelikle iPhone 12 olarak adlandırılan yeni iPhone'ların radikal bazı değişiklikleri içinde barındıracağı düşünülüyor. Apple iPhone 11 tasarımında katı olduğu için bunun pek dışına çıkmıyor. Bu özelliği ileyse bazı kesimler tarafından oldukça eleştiriliyor.

 

Bu nedenle gelecek iPhone için oluşturulan konsept tasarımlarında farklı şeyler bekleniyor haliyle. Konsept tasarımlarında beklenen detaylara bakıldığında ise ekranda radikal değişikliklere yer verildiği görülüyor. Bununla beraber bazı yeni özellikler kazanacağı genel beklentiler arasında yer alıyor. Bu nedenle umuyoruz ki kullanıcıların bu yakarışlarına Apple yeni cihazlarında dikkate alacak. Şimdi çok ilgi çeken ve beğenilen yeni iPhone konseptine geçelim. 

 

Deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo ise yeni iPhone tasarımını alevlendirecek sözler söylemişti. Apple'ın sevilen modelleri arasında yer alan iPhone 5 ile ilişkili bir tasarım dili olacağını dile getiren analist, kullanıcıların heyecanlandırmıştı. Bu sözlerden ilham alan tasarımcı Pallav Raj, ürettiği yeni iPhone 12 konseptiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 

 

Tasarımcı Pallav Raj'ın konsept videosu öylesine özenle hazırlanmış ki ''harbiden gerçek olabilir'' gibi bir duraksama yaşatıyor. Bu videoda Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun sözlerine de gönderme yapılmış olduğu görülüyor. 

 

 

Söz konusu yeni iPhone tasarımında iPhone 5 köşeleri kullanılmış. Bununla beraber dörtlü kamera dizilimiyle karşımıza çıkan iPhone 12 tasarımının en dikkat çeken yanı çentiksiz bir ekran deneyimi sunuyor olması. Kullanıcıların eleştirdiği özellikler arasında çentikli ekran deneyimini değiştiren tasarımcı sizi büyülüyor. 

 

Bununla birlikte, farklı birçok özellik kazanacağı tahmin edilen bu yeni iPhone'da Grup FaceTime özelliği de bulunuyor. Bu ne demek oluyor? Hemen açıklayayım, group face to face to FaceTime olarak adlandırılan bu özellik, birkaç arkadaşınızla aynı anda konuşma imkanı sunuyor. Özenle hazırlanan videoyu aşağıya izlemeniz için barakıyorum. 

 

Ancak 2020 yılında yeni iPhone çıkmadan bu özelliklerden hangileri gerçekten geliyor hangileri gelmiyor bilemeyeceğiz. Kemerlerinizi bağlayın dostlar çünkü gelecek yıl teknoloji bazında çılgın bir sürüş deneyimi yaşayacağız gibi duruyor!

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum