Cep telefonlarının hafıza kapasitelerinin yetersiz olması, kullanıcıları farklı alternatif çözümlere sevk ediyor. Birçok cep telefonu kullanıcısı hafıza kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle, cep telefonundaki verileri bilgisayarına aktarma ihtiyacı hissediyor. Cep telefonundan bilgisayara dosya aktarımı yaparken, çok farklı sorunlarla da karşılaşabiliyoruz. Bunların başında bağlantı sorunu gelmektedir. Apple, bu sorunu Airdrop özelliği sayesinde çözerken, Android kullanıcıları cep telefonunu bilgisayara bağlarken farklı veri transfer uygulamalarını kullanabiliyor. Bu yazımızda cep telefonundaki verileri bilgisayara nasıl aktaracağınızı anlatacağız.

Android Telefonu Mac Bilgisayara Bağlamak

MAC işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıyorsanız, ilk işlem olarak android dosya aktarımı sayfasına giriş sağlayın. Bu sayfada bulunan android dosya aktarımı uygulamasını MAC bilgisayarınıza indirin. Uygulamayı kurduktan sonra cep telefonunuza geçin. USB kablo kullanarak cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bildirim Merkezinden USB seçeneğine dokunun ve dosya aktarımı seçeneğini tercih edin. Bu seçenekle Android cihazınızı, USB kabloyla MAC işletim sistemine sahip bilgisayarınıza bağlamış oldunuz. Cep telefonunuzdan bilgisayarınıza kopyalamak istediğiniz dosyaları seçin ve işlemi gerçekleştirin. Bu işlemi yaparken bağlantının kopmadığından emin olun.

Android Telefonu Windows Bilgisayara Bağlamak

usb

Android telefonunuzu Windows işletim sistemine sahip bilgisayara bağlamak için hem USB kablo kullanabilir hem de Google Play’deki bazı uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Android cihazınızı şarj etmek için kullandığınız USB kablonuzu bilgisayarınıza takın ve cep telefonunuzdan bildirim paneline geçin. Burada önce “USB” seçeneğini ardından dosya aktarımını tercih edin. Sürücüler kurulurken bekleyin.

 

Windows, Android'inizin bilgisayarınızla iletişim kurmasını sağlamak için gerekli tüm sürücüleri otomatik olarak yükleyebilir. Sürücü yükleme işlemi başarısız olursa veya Windows doğru sürücüleri bulamazsa, sürücüleri telefon üreticisinden yüklemeniz gerekir. Bilgisayarınızdan ‘bilgisayarım’ uygulamasına girin ve android cihazınıza çift tıklatın.

 

Eğer burada bulamadıysanız "Aygıtlar ve sürücüler" veya "Çıkarılabilir depolamaya sahip cihazlar" bölümünde listelenecektir. Android cihazınıza bilgisayarınız üzerinden erişim sağladıktan sonra ortak klasörler arasında DCIM (kamera), Resimler, Videolar, Müzik ve Zil seslerini göreceksiniz. Bu klasörlerde bulunan istediğiniz dosyayı bilgisayarınıza kopyaladıktan sonra çıkış için şu adımları izleyin: Masaüstünün sağ alt köşesinde “Donanımı Güvenle Kaldır” ve “Çıkar”ı seçin

 

Uygulama Kullanarak Veri Transferi

 

AirDroid uygulamasını Android cihazınıza kurun. Bu uygulamayı Google Play Store'dan ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu uygulama, bilgisayarınızda AirDroid'e bağlanmanıza ve dosyaları kablosuz olarak aktarmanıza olanak tanır. AirDroid uygulamasını indirdikten sonra kullanıcı hesabı oluşturun. Hesap oluşturma penceresinden kayıt ol seçeneğini seçin ve talimatları uygulayın.

 

AirDroid uygulamasını bilgisayarınıza da indirin. AirDrop’un web sitesinde indirme seçeneğini göreceksiniz. Uygulamayı yükledikten sonra talimatları izleyerek kurulumu gerçekleştirin ve masaüstünde bulunan AirDroid uygulamasını çalıştırın. Eğer gereksiz ek programı istemiyorsanız, McAfee Web Advisor'ı kurma teklifini reddettiğinizden emin olun.

 

AirDroid’i aktif ettikten sonra android telefonunuza otomatik olarak bağlanacaksınız. Bu işlemle birlikte cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamış oldunuz. İstediğiniz dosyayı bilgisayarınıza kaydetmeye başlayabilirsiniz.

 

"Dosya Aktar" düğmesini tıklayın ve "Aygıt" sekmesini seçin, ardından Android'e eklemek istediğiniz dosyaları sürükleyip bırakın. Android cihazınızdan bilgisayarınıza dosya gönderin. AirDroid uygulamasının ana menüsünde "Dosya Aktarımı" düğmesine dokunun. "AirDroid Desktop" ı seçin ve ardından göndermek istediğiniz dosyalara göz atın. Dosyalar bilgisayarınıza kablosuz olarak aktarılacaktır.

 

Samsun Telefonu Bilgisayara Bağlamak

 

Birçok cep telefonu üreticisi, kullanıcılarının cep telefonlarını bilgisayara bağlamak için kendi özel uygulamasını üretti. Samsun telefonu bilgisayara bağlamak için de bu uygulamalardan birini indirmeniz gerekir. Samsun model akıllı telefon kullanıcıları SideSync adı verilen uygulamayı kullanarak, cep telefonlarını bilgisayarlarına kolayca bağlayabilir. Uygulamayı indirdikten sonra sadece sürükle bırak hareketiyle mobil cihazınızın içindeki veriyi hızlı bir şekilde bilgisayarınıza kaydetmiş olursunuz. Ayrıca kısa mesaj ya da e-posta gönderebilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum