Cep telefonunuzda dinlediğiniz müziği ya da Youtube’da izlediğiniz bir videoyu, televizyonunuza yansıtarak, video izlemeyi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda cep telefonunuzu kablosuz olarak televizyona nasıl bağlayacağınızı anlatacağız.
 

Cep telefonu bilgisayara nasıl bağlanırdan bahsetmeden önce hemen hatırlatalım. Telefonunuzun ve televizyonunuzun aynı marka olması önemli değildir. İki cihazın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması yeterlidir. Ayrıca cep telefonunuzun internet paketinden herhangi bir harcama olmayacaktır.

Cep telefonumuzu televizyona yansıtmaya başlamadan önce, aynı ağa bağlı olan televizyonumuzda bazı işlemler yapmamız gerekiyor. Kumanda bulunan ‘Ekranlar’ tuşuna basın. Çıkan pencereden ‘Screen Mirroring’ seçeneğini seçin.Telefonunuzda yapmanız gereken ilk iş ise ekran yayınlama seçeneğini bulmak. Ekran yayınlama seçeneğini bildirim merkezinden bulabilirsiniz. Cep telefonu ekranınızda, bağlanmak istediğiniz televizyonunuzun ekranını göremeyebilirsiniz. Buradan diğer ayarlar seçeneğini tercih edin ve ‘ekran görüntülemeyi etkinleştir’i seçin. Cihazınız tekrar yapacağı tarama sonrasında televizyonunuzun ekranını bulacaktır.

Bu işlemden sonra cep telefonunuzun ekranı, televizyonunuza yansıtılmış olacaktır.

Cep Telefonu Ekranını Televizyona Bağlayarak Video İzleme

Cep telefonunuzu, televizyonunuza bağladıktan sonra YouTube uygulaması ya da tarayıcınız üzerinden YouTube’a giriş sağlayın. Cep telefonunuzdan izlemek istediğiniz videoyu seçin ve televizyonun sesini açmayı unutmayın.

Televizyonunuzun interneti yoksa ve cep telefonunuzu televizyona bağlamak istiyorsanız. Bunun için bağdaştırıcı kablo almak zorundasınız. Bir adaptör görevi gören bu kablonun bir ucunu televizyon diğer ucunu cep televizyonunuza bağlayın. Bilindiği üzere, mini USB’yi cep telefonunuzun şarj kısmına, HDMI ucunu da herhangi bir HDMI kablosuna bağlamanız gerekiyor.

Bu aşamadan sonra televizyonunuzdan HDMI seçeneğini tercih etmeyi unutmayın.

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır? Video Anlatım

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum