Cep telefonlarımızın en çok kullandığımız özelliği hiç şüphesiz kamerasıdır. Telefonlarımızın ön ve arka kameralarını günde sayısız kez kullanılırız. Kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında da cep telefonu kamerası başarısız sorunu geliyor.

 

Bu yazımızda cep telefonu kameralarının neden bozulduğu sorusuna yanıt aramaya çalışacağız.

 

Cep telefonu kameralarının çeşitli sebeplere bağlı olarak bozulabileceğinden bahsettik. Bu nedenler kullanıcı kaynaklı olabildiği gibi telefonun yazılımıyla da ilgili olabilir.

 

Cep telefonlarının kamerası çoğunlukla kullanıcı hataları nedeniyle bozulmaktadır. Akıllı telefon kameraları bilindiği üzere oldukça hassas donanımlardır. Telefon herhangi bir darbe aldığında, yere düştüğünde veya çizildiğinde, kamera zarar görebilir. Bu durumda cep telefonu kamerası bulanık çekebilir hatta hiç çalışmayabilir.

 

Kamera Başarısız Sorunu

 

Cep telefonu kamerası bozulduğunda cihazınız kamera başarısız sorunu verir. Bu sorun eğer yazılımla ilgiliyse çözümü kolaydır.

 

Cep telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve uygulamalar bölümünden kamerayı seçin. Bu ekranda “durmaya zorla” veya “ön belekteki veriyi temizle” talimatı verin.


Eğer bu yöntem telefonunuzdaki kamera başarısız sorununu çözmediyse, telefonunuzu kapatıp yeniden açmayı deneyin. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra kamera uygulamasını yeniden açın. Sorun devam ettiği takdirde uzman yardımı almanızda fayda vardır.

 

Bunun dışında cihazınıza yüklediğiniz bazı uygulamalar nadir de olsa kameranın bozulmasına neden olabilir. Yüklediğiniz herhangi bir uygulama kameranın çalışmasına engel olabilir. Böyle durumlarda yazılımın ve uygulamaların gözden geçirilmesinde fayda vardır.

 

Cep telefonu kameraları büyük oranda kullanıcı hatalarına bağlı olarak bozulur. Böyle durumlarda genellikle darbeye bağlı olarak cihazınızın hassas olan kamera merceği ya da soketi arızalanır hatta kırılır. Anakartın kamera ile bağlantısının kesilmesinin sonucu olarak da cihazınızın kamerası çalışmaz. Çalışsa bile kamera ekranında karanlık bir perde görürsünüz.

 

Cep Telefonu Kamera Sorunu Çözümü

 

 

Akıllı cep telefonlarında kamera sorununun çözümü uzmanlık isteyen bir iştir. Telefonunuzun kamerası bozulduğunda çözüm için uzman yardımı alarak cep telefonu kamerası değişimi gerçekleştirmek gerekir.

 

Cep telefonu piyasasında her üründe olduğu gibi kamerada da orijinal yedek parça tercih etmenizde büyük fayda var. Profesyonel ekipler tarafından kullanılan orijinal cep telefonu kamerası, cihazınızın kullanım ömrünü uzatarak kamera özelliğinden yüksek performans almanızı sağlar.

 

Kameranızı tamire verdiğiniz teknik servis garantili hizmet vermeli ve değişim/onarım gibi durumlarda mutlaka garanti vermelidir.

 

CepteTamir Kamera Değişimi

 

Cep telefonu kamera sorununuz için doğru adres CepteTamir’in uzman ekibidir. CepteTamir, her cep telefonu modeli sorunsuz kamera değişimi garantisi verir ve orijinal yedek parça kullanır.

 

Değişim işlemi tamamlandığında cihazınız, imzalı kaşeli garanti belgesiyle birlikte teslim edilir ve 2 yıl CepteTamir garantisi kapsamına alınır. Garanti kapsamındaki cihazlarınız kullanıcı hatası dışında karşılaşacağınız diğer sorunlara karşı ücretsiz olarak uzman ekibimiz tarafından tamir edilir.
 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum