CepteKoruma Satış Sözleşmesi

 

CEPTEKORUMA CEP TELEFONU TAMİR HİZMET PAKETİ SÖZLEŞMESİ

 

 1. TARAFLAR

 

Unvanı                        :CEPTETAMİR İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Bundan sonra “CEPTETAMİR” olarak anılacaktır)

 

Adres                          :Maslak mh. AOS 55Sk. 42 Maslak Sit. No:4/556 Sarıyer/İstanbul

 

E-mail                         info@ceptekoruma.com

 

İşbu Cepte Koruma Hizmet Sözleşmesi, (bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır) yukarıda bilgileri yer almakta olan “Ceptetamir” ile CepteKoruma Tamir hizmetinden yararlanacak olan (Gerçek kişi ise “Tam Ehliyetli”) Müşteri arasında aşağıdaki hüküm ve şartlar dâhilinde imzalanmıştır.

 

Bu Sözleşme’de Ceptetamir ve Müşteri tek tek “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaklardır.

 

 1. SÖZLEŞME’NİN KONUSU

 

CepteKoruma Tamir Paketi, akıllı telefonlar ve tabletler için kazara meydana gelen ekran kırılması, pil arızaları, şarj etmeme arızaları, açma kapama tuşu sorunları, iç kulaklık ses gelmeme sorunları, zil sesi sorunları, kamera sorunları, yan ses tuşu arızaları ve mikrofon sorunlarında Ceptetamir tarafından 1 yıl boyunca ilave ücret istemeksizin paket kapsamında telefonun servise alınarak 20 iş gününde tamir edilmesi hizmetini ifade etmektedir.

 

 1. HİZMET KAPSAMI
  • CepteKoruma Tamir Hizmet paketi, satın alma tarihinden itibaren satın alan kişiye kullanıcı adı ve şifresi gönderilerek aktif hale getirilir. Koruma Paketi aktif hale geldikten itibaren 1 (Bir) yıl boyunca geçerlidir. Bu koruma paketi sadece önceden CepteTamir’e imei numarası verilen cihazlar için geçerlidir. Önceden hasarlı cihazlar koruma kapsamına alınmamaktadır. Örnek: Face ID si daha önce gördüğü işlemlerden dolayı bozulan iphoneler ve home butonu(Parmak izi okuma tuşu) önceden tamir gören telefonlar
  • CepteKoruma Tamir Hizmeti, fatura bilgilerinde yer alan cep telefonu için geçerlidir. Fatura üzerinde ismi geçen kişi ile 1.derecedeki akrabalık ilişkisini resmi evraklarla belgeleyenler dışında hiç kimse hizmete konu telefonla ilgili CepteKoruma Tamir hizmetinden yararlanamaz.
  • Şirket adına kesilen faturalarda CepteKoruma Tamir Hizmeti, cep telefonunu kullanan kişinin şirkette işveren olması ya da bordrolu olarak çalışması halinde geçerlidir.
  • CepteKoruma Tamir Hizmeti, fatura üzerinde oynama, düzeltme ya da karalama yapılmadığı hallerde geçerlidir. Fatura ve cep telefonunun üzerindeki IMEI numarasının farklı olması halinde Müşteri, işbu Sözleşme tahtındaki tüm haklarını kaybeder.
  • 1 yıl içerisinde toplamda 3 farklı arıza tamamen ücretsiz olarak tamir edilir. Örnek: Ekran değişiminde 1 ücretsiz tamir hakkı eksilmiş olurken aynı anda meydana gelen arızalar (ekran değişimi-kasa değişimi ve/veya batarya değişimi) 3 ücretsiz tamir hakkını doldurur.

 

 1. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

 

 • CepteKoruma Tamir Hizmeti, başka bir kişiye veya cep telefonuna devredilemez, yalnızca tek bir telefona ve kişiye mahsus olarak satılabilir.

 

 • Telefon ile birlikte alınan paketler için fatura üzerinde hangi paket olduğu ve satın alınan cihazın IMEI numarası mutlaka yer almalıdır.

 

 

 • Müşteri hasarını on (10) iş günü içerisinde CepteTamir’e ihbar etmekle ve bu süre içerisinde de hasarlı cep telefonunu CepteTamir’e mutlaka ulaştırmakla yükümlüdür. Yükümlülüğün yerine getirilmemesi sebebiyle ağırlaşan hasarlardan veya arızalardan müşteri sorumlu olup bu hallerde CepteTamir, hizmet vermeme hakkına sahiptir.

 

 • Tüm hasar ve hizmet ihbarları ceptetamir.com   internet adresindeki kişiye özel login ekranından “Hasar İhbar Formu” üzerinden yapılacak olup başka bir şekilde hasar ve hizmet ihbarı kabul edilmeyecektir. Hasar İhbar Formu müşteriyi her konuda bilgilendirecek ve yönlendirecektir.

 

 

 • Tam ziya hasar durumlarında CepteTamir, CepteKoruma Tamir Hizmeti’ni sunmakla mükellef olmayıp telefonun fatura bedelinin %15 inden az olmamak üzere,%65’in den de yüksek olmamak üzere kullanıcıya bir fiyat teklifinde bulunur.Müşteri, kendisine satın alma teklifi ulaştıktan sonraki üç iş günü içerisinde olumlu yada olumsuz cevap vermekle yükümlüdür. Cevap verilmediği taktirde Müşteri, işbu Sözleşme kapsamındaki tüm haklarını kaybedecek olup cep telefonu tam ziya hasar ödemesi istemediği anlamına gelmiş sayılır. Müşteri’nin cep telefonu tam ziya hasar ödemesini istemediği hallerde telefon, kullanıcının yasal adresine karşı ödemeli kargoyla iade edilir. (kulaklık, şarj aleti gibi) cep telefonuna ait tüm aksesuarları da CepteTamir’e eksiksiz teslim edecektir. Bunların eksik teslim edilmesi halinde CepteTamir, telefonu satın almama/ rayiç bedelde eksik parçanın bedeli oranında indirim yapma haklarına sahiptir.

 

 • Müşteri CepteKoruma hizmet kapsamındaki her türlü arızayı ve hasarı, müdahale etmeksizin 10 gün içinde CepteTamir’e bildirmekle yükümlüdür. Hizmet kapsamındaki hasarlar sebebiyle CepteTamir’in yetkilendirdiği servisler dışında yapılan her türlü müdahalede Müşteri, İşbu Sözleşme kapsamındaki haklarını kaybedecektir.

 

 • Müşteri, yasal mevzuat gereğince kendisinden talep edilen tüm evrakları eksiksiz olarak ibraz etmekle yükümlüdür. İşbu Sözleşme kapsamında Müşteri’ye yapılacak tüm ödemeler, fatura sahibinin banka hesabına havale yoluyla yapılacaktır.

 

 • Taraflar; CepteTamir’in Ceptekoruma Tamir Hizmeti kapsamında gerçekleştireceği işlemleri; Müşteri’nin gerekli evrakların asıllarını doğru ve eksiksiz olarak ibraz etmesi sonucunda gerçekleştireceğini, aksi halde herhangi bir işlem gerçekleştirilmeyeceğini beyan eder.

 

 

 • Müşteri, İşbu Sözleşme sathındaki yükümlülüklerine uymaması halinde Sözleşme kapsamındaki tüm hak ve alacaklarından vazgeçmiş sayılıp tahsil edilmiş olan CepteKoruma Tamir Hizmeti bedelinin de geri ödenmeyeceğini ve varsa verilen hizmetlerin bedelini de nakden ve defaten ve ihlali gerçekleştirdiği günden sonraki 3 iş günü içerisinde ödeyeceğini kabul ve beyan eder.

 

 • CepteTamir’in internet sitelerinde ve/veya kullandığı sunucularda veya altyapıda teknik (Sunucuların, İnternet bağlantısının herhangi bir sebepten çalışmaz hale gelmesi, saldırıya uğraması vs.) bir aksaklık meydana gelmesi hallerinden kaynaklanan zararlarda CepteTamir’e herhangi bir sorumluluk yüklenemez.

 

 • Taraflar; birbirlerinin her türlü verisini; 3. kişilere devretmemek, sözleşme sona erdikten sonra kullanmamak ve imha etmek, alt çalışanlara ve yardımcı kişilere verilmiş olsa dahi silinmesini sağlamakla mükelleftir.

 

 • Müşteri; kendisine bilgilendirme ve tanıtım yapılabilmesi için iletişim adreslerinin CepteTamir, Grup Şirketleri ve İştirakları tarafından kullanılmasına açık şekilde izin verdiğini kabul eder.

 

 1. HİZMET KAPSAMININ İSTİSNALARI

 

 • İşbu Sözleşmede sunulan CepteKoruma Tamir Hizmeti’nin kapsamına giren hizmetler Sözleşme’nin 2. Maddesi’nde açıkça sınırlandırılmış olup şu haller Sözleşme kapsamı dışındadır:
 • Şarj cihazı, hafıza kartı, orijinal veya yan sanayi bilumum aksesuarlar ile ilave donanımlarda meydana gelen arızalar,
 • Unutma, kaybetme ya da unutulduğunu, kaybedildiğini zannetme,
 • Yankesicilik, Aşırma ve her türlü hırsızlık,
 • Cep telefonunun, çizilmesi, lekelenmesi, iç ve dış yüzeyinde meydana gelebilecek sıyrık ve çizikler gibi estetik kusurlar,
 • Cep telefonunun, normal kullanımından doğan aşınma, yıpranma, çürüme, paslanma, oksidasyon halleri,
 • Koruma paketini almadan önce tamir gören telefonun face ıd sine zarar verilmiş olmasının tespit edildiği durumlar
 • Koruma paketini almadan önce, tamir gören telefonun home butonu(parmak izi okuyucusu)nun zarar görmüş olması.
 • Bazı hallerde tamir edilen parçalar işlevlerini tam olarak yerine getiremeyebilir, örneğin Face id veya parmak izi okuyucusu tamir edildikten sonra bile üretici şirket tarafından kullanımı kısıtlanabilir bu durumlarda CepteTamir sorumlu değildir.
 • Koruma paketi satın almadan önce tamir ettirilen cihazlarda şayet yan sanayi yedek parça kullanılmış ise ve bu koruma paketi satın alındıktan sonra CepteTamir tarafından tespit edilirse, cihaz koruma paketi kapsamında yine yan sanayi ürünler kullanılarak tamir edilebilir.

 

 

 

 

 1. ÜCRETLENDİRME VE ÖDEME

 

CepteTamir tarafından sunulan CepteKoruma Tamir Hizmeti’nin ücretini   https://www.ceptetamir.com/magaza    üzerinden ya da satın aldığı bayiye öder. Taraflar işbu meblağın hiçbir şekilde sigorta pirimi olmadığını kabul ve beyan eder.

 

 

 1. SÖZLEŞME SÜRESİ VE FESİH

 

Bu Sözleşme, telefonun satış faturası üzerindeki tarihten itibaren, 1(Bir) yıl süreye mahsus olmak üzere geçerlidir. Sürenin dolması halinde Sözleşme, kendiliğinden yenilenmeyecektir.

 

Bu sözleşmenin uygulanmasında, taraflardan birinin, yüklendiği asli edimlerden veya sözleşmenin esaslı unsurlarından birini, zamanında ve/veya eksik ve/veya hiç ifa etmemesi yahut yanlış bilgilendirme yapması halinde diğer taraf, Sözleşme’yi tek taraflı olarak, yazılı bir ihtara gerek olmaksızın ve herhangi bir nam altında tazminat ödemek zorunda olmaksızın feshedebilir. İhlal eden taraf, ihlale uğrayan tarafın bu sebeple uğradığı her türlü zararı tazmin eder.

 

 

 1. MÜCBİR SEBEPLER

 

Taraflarca Sözleşme’nin imzası sırasında öngörülemeyen, bu Sözleşmeden doğan yükümlülüklerin ifasını kısmen veya tamamen ortadan kaldıran doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, infilak gibi tarafların kontrolü haricinde zuhur eden haller, mücbir sebep sayılır.

Mücbir sebebe maruz kalan taraf, bu durumu derhal yazılı olarak karşı tarafa bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde, diğer tarafın mücbir sebebin varlığını kabul etmeme hakkı saklıdır.

Mücbir sebep hallerinde taraflardan her biri, bu sözleşmeyi hiçbir ihbar ve ihtara gerek kalmadan, tazminat ödemeksizin ve derhal feshedebilecektir.

 

 1. TEBLİGAT VE BİLDİRİMLER

 

Müşteri’nin kanuni adresi fatura üzerindeki adres olup Taraflar’ın birbirlerine bu Sözleşme kapsamında gönderecekleri bildirim, teslimat, ihtar ve ihbarlar bu sözleşmede belirtilen adreslere yapılacaktır. Taraflar’ın bu Sözleşmede belirtilen adreslerinde bir değişiklik olması halinde, değişikliği yapan taraf yeni adresini değişiklikten itibaren en geç 7 (Yedi) iş günü içinde diğer tarafa yazılı olarak bildirecektir. Aksi takdirde, bu sözleşmede belirtilen adreslere yapılacak tebligatlar, geçerli tebligatın tüm hukuki sonuçlarını doğuracaktır.

 

Taraflar, hizmet kapsamında gerçekleştirecekleri işlemlerin hızlı olması adına, Bu Sözleşme’de belirtilen e-posta adreslerine gönderilecek postalarla da bildirimde bulunmayı kabul ederler. E-postanın muhatabına ulaştığı hususu muhatabınca e-posta yoluyla teyit edildiği takdirde e-posta içeriği tebliğ edilmiş sayılır.

 

 1. DELİL SÖZLEŞMESİ

 

Taraflar bu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda CepteTamir’in defter ve kayıtlarının esas alınacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. DEVİR YASAĞI

 

Taraflar, Sözleşme’den kaynaklanan hak(alacak hakkı dahil olmak üzere) ve yükümlülüklerini karşı Taraf’ın yazılı onayı olmadan 3. şahıs ve kuruluşlara devir ve temlik edemezler. CepteTamir ve İsa Uysal’ın pay sahibi olduğu/olacağı şirketler, grup şirketler, işletmeler ve iştirakler bu hükümden müstesnadır.

 

 1. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

 

Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup, İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

 

 1. DİĞER HÜKÜMLER

 

Bu sözleşmenin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi sözleşmenin diğer maddelerini geçersiz kılmayacaktır.

Bu Sözleşme’nin imzasından doğacak damga vergisi ve sair mali yükümlülükler Taraflarca eşit olarak  karşılanacaktır..

13 (Onüç) maddeden ibaret işbu sözleşme, …./…../2019.. tarihinde 1 nüsha olarak taraflar /  yetkili temsilciler tarafından imzalanmış ve yürürlüğe girmiştir. CepteTamir

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum