Akıllı telefon kameralarını puanlayan ve kullanıcıların bilgilenmesini sağlayan DxOMark iPhone 12 mini modelinin kamera performansını değerlendirdi. Pek çok kişi için telefon alırken bakılan ilk noktalardan biri olan kamera performansı DxOMark​'ın internet sitesinden kolaylıkla bulunmaktadır.

​​iPone serisinin en küçük ve en ucuz telefonu olan 12 mini modelinin kamera performans puanının değerlendiren DxOMark​ puanın 122 olduğunu açıkladı. Apple'ın A14 Bionic yonga setine sahip ​telefonun en başarılı olduğu alanın kamera performansı olduğu gözlerden kaçmadı. DxOMark​ en son yaptığı değerlendirmede en iyi kamera performansına sahip akıllı telefonun 139 puanla Huawei Mate 40 Pro+ olduğunu da kullanıcılarla paylaşmıştı.​​

iPhone 12 mini fotoğraf çekimlerinde extra başarılı bir model olduğunu görüyoruz. Bu model fotoğraf çekimlerinden 132 puan alırken video çekimlerinden de 112 puan almayı başardı.

​Kamerasındaki zoom puanından ise düşük not aldı. Çiftli kamerası olması zebebiyle telefonun zoom puanı düşük kaldı. Kameranın zoom özelliğinden 41 puan alabildi. Zoom puanındaki bu başarısızlık genel puanını etkilese de performansının her halükarda yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 12 Mini Kamera Özellikleri Nelerdir?

  1. 12 MP geniş açılı lens
  2. f/2.4 diyafram açıklığı
  3. 12 MP, 12 derecelik ultra geniş açılı lens
  4. f/1.6 diyafram açıklığı​
  5. Smart HDR 3
  6. Gece modu

​​​​iPhone 12 Mini Fiyatları

iPhone 12 mini iPhone'un diğer telefonlarına göre ülkemizde daha fazla tercih edilmektedir. 64 GB depolama alanına sahip seçeneği 9.999 TL'​den başlayan fiyatlarda satılırken 128 GB versiyonu 10.499 TL​ ve 256 GB için 11.499 TL​ fiyatlarla kullanıcılara sunulmaktadır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum