Amacımız Kesinlikle iPhone cihazlarının çok veya az arızalandığını söylemek değil, iPhone modelleri arasında istatistiksel olarak hangisinin en çok arızalandığını bulmaktır.

 

Bildiğiniz üzere Apple iOS gibi tutarlı bir işletim sistemi ve ürünlerde kullandığı sağlam malzeme ile rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışıyor.

 

Sağlam malzeme ve stabil işletim sistemi ile sorunların çıkmayacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuzdur.

 

Tamamen kullanıcı hatalarından kaynaklı arızalarda ortaya çıkan sorunlar genelde ekran kırılması, sıvı teması veya darbeye bağlı sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Cihazın üretim kaynaklı hataları arasında ise ölü piksel, soluk ekran ve hemen biten batarya sorunları çıkıyor.

 

Ancak aynı firma tarafından üretilmiş olsa dahi bazı modeller diğer modellere göre daha uzun ömürlü oluyor.

 

İstatistiklere göre modeller yenilendikçe ortaya çıkan sorunlar azalıyormuş bu durumda da bir başka bilinçli eskitme yöntemi uygulanıp uygulanmadığı akıllara geliyor.

 

Bildiğiniz üzere bilinçli eskitme firmaların satış devamlılığını sağlamak adına daha uzun ömürlü olabilecek ürünleri bazı müdahaleler ile belirli bir süre içinde kullanılamaz hale getirme durumudur.

 

Bilinçli eskitmenin en ünlü örneği geçen yıllardan hatırlayacağımız Apple’ın performans düşürme hamlesiydi.

 

Her ne kadar Apple bunun batarya optimizasyonu için yapıldığını iddia etse de kullanıcılar bu durumdan hiç hoşnut kalmadı.

 

Kullanıcılardan tepkiler üzerine Apple önceleri ücretsiz daha sonra indirimli batarya değişim kampanyası gerçekleştirse de  indirimlerin ardından inanılmaz fiyatlarla karşımıza çıktı.

 

Ancak CepteTamir’de uygun fiyatlara orijinal bataryalarla değişim hizmetimiz devam ediyor.

 

Yapılan bir araştırma ile iPhone 6’dan itibaren arızalanmaların ya çok daha azaldığını ya da rapor edilmediğini gözler önüne seriyor.

 

EN ÇOK ARIZALANAN İPHONE MODELLERİ

 

Tablodan da anlaşılacağı üzere genel olarak cihazlar yenilendikçe arızalanmaların azaldığını görüyoruz ve yalnız iPhone 5s modelinin bu kuralı bozup iPhone 7 Plus modelinin daha az arızalanma oranıyla geride bıraktığı anlaşılıyor.

 

Bu tablonun Apple Store kaydı yapılmış arızalı cihazlar ve sorunların çoğunlukla Wi-Fi, kulaklık ve mobil veri ile ilgili olduğu belirtiliyor.

 

Benzer bir tabloda Samsung cihazların arızalanma oranının %27.5 olduğu ve daha çok arızalanma yaşadığı ayrıca bu arızaların sebebinin kamera, batarya ve mikrofon ile ilgili olduğu da belirtildi.

 

CepteTamir gibi özel girişimlerde yapılan tamir işlemlerinin bu tablolara yansıtılmadığını bu yüzden bu tablolara bakılarak çapraz bir kıyas yapılmasının doğru olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

  1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
  2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
  3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
  4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
  5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
  6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
  7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Hafıza artırma işleminde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum