Mobil oyunlara olan talepler her geçen gün artıyor. Mobilde geçirilen vakitlerin artmasıyla, telefonlardaki uygulamaların çeşitlendiğini de görüyoruz. Oyunlarda haliyle kendisine bu muazzam evrende önemli yer buldu.

 

Teknoloji camiasının hazırladığı en iyi performansı sağlayan oyun telefonları listeleri incelendiği zaman görüyoruz ki birçoğu Türkiye’de olmayan telefonlar. Bu hazırlayacağımız listeye Türkiye’de halihazırda satılan telefonları ekleyeceğiz ancak bunun yanında dünyada da en popüler olanlardan kısa bir liste ile bahsedeceğiz.

 

Geçen yılın oyun pazarını domine eden Fortnite ve PUBG bu yıl da popülerliğini sürdürecek gibi duruyor. PUBG Mobil tarafta da oynanmaya başladığından beri popülerliğini katladı. PUBG Mobil gibi yüksek performans isteyen oyunları oynamak için oldukça güçlü bir telefona ihtiyacımız var.

 

En iyi akıllı telefonlar aslında donanım açısından da oldukça güçlü telefonlar oldukları için iyi bir mobil oyun deneyimi yaşatıyor.

 

Oyun severlerin telefon seçerken baktıkları öncelikli özelliklere baktığımızda, grafik işlemciler, RAM bellekler ve uygulama eko sistemidir.

 

Bu saydığımız özelliklerin iyi olması ise şüphesiz Apple tarafında bizi tatmin edecek şekilde ancak fiyatları ülkemizde ne yazık ki çok yüksek.

 

Uluslararası teknoloji camiasının derlediği listeye baktığımızda listedeki telefonların Türkiye’de satışının henüz olmadığını görüyoruz.

 

 1. iPhone XS Max / iPhone XS
 2. Samsung Galaxy S10 Plus/S10/S10e
 3. Asus ROG Phone/Henüz Ülkemizde Satışı Yok
 4. Razer Phone 2/Henüz Ülkemizde Satışı Yok
 5. Huawei P30 Pro
 6. Black Shark 2/Henüz Ülkemizde Satışı Yok
 7. OnePlus 6T/Henüz Ülkemizde Satışı Yok
 8. iPhone X
 9. iPhone 8 Plus
 10. Galaxy S9 and S9 Plus

 

Türkiye’de satılan ve performansı yüksek olan telefonlara baktığımızda ise Android işletim sistemine sahip telefonları görüyoruz. İşte o telefonlar…

 

 1. Samsung Galaxy Note 9
 2. iPhone X
 3. iPhone 8 Plus
 4. Galaxy S9 ve S9 Plus
 5. Sony Xperia XZ2
 6. Moto Z2 Force
 7. LG V30
 8. ASUS Zenfone 4 Pro
feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum