Lucid, çekilen iki boyutlu fotoğrafların 3D görüntülere çevrilen uygulama olan LucidPix uygulamasının tanıtımını yaptı. LucidPix uygulamasında yapay zeka kullanılarak fotoğraflarda derinlik haritası oluşturularak 3D hale getiriyor. 3D fotoğraf akımı günümüzde artık yaygınlaşmaya başladı. Ama 3D fotoğraflar çekilmesi için çift lensli veya Dual Pixel teknolojisine sahip bir kamera kullanmanız gerekiyor. CES 2020'de tanıtımı yapılan LucidPix uygulaması, yapay zeka sayesinde çektiğiniz fotoğrafları 3D görüntülere dönüştürebiliyor. 

 

LucidPix uygulaması yapay zeka algoritamsını kullanarak iki boyutlu fotoğraflarınıza derinlik haritası oluşturarak fotoğraflarınızı 3D boyuta dönüştürüyor. Uygulamayı indirdikten sonra galerinizden herhangi bir fotoğrafınızı seçerek 3D'ye dönüştürerek derinlik haritasını oluşturuyor. Lucid, uygulamanın testlerinin yapıldığı zaman son birkaç yılda çekilmiş yüz milyonlarca fotoğraf kullanılarak testlerden geçirildiğini açıkladı. 

 

Oluşturduğunuz 3D fotoğraflarınızı da sosyal medya hesaplarınızda paylaşma imkanı da sunuyor.  Facebook'ta paylaşılan fotoğraflarınız da akıllı telefonun açısı veya farenin konumuna göre farklı açılardan görüntülenebiliyor. Video veya GIF olarak ise Snapchat, Instagram veya TikTok gibi uygulamalarda paylaşma seçeneği de bulunmaktadır. 

 

Lucid Kurucusu ve CEO'su Han Jin "Tüketicilerin dijital ve görsel olarak kendilerini ifade etme şekilleri, gözümüzle gördüğümüz doğal derinliğe doğru evrildi. Böylece, son birkaç yıldır görsel düzeyler daha çok boyutlu hale geldi ve daha fazla portre fotoğrafı, 3D içerik, AR ve VR deneyimi oluşturulmasına yol açtı" diyerek 3D fotoğrafların artışına değindi. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum