2016’daki lansmanından bu yana, Pixel serisi akıllı telefon yayın takviminde güvenilir bir kutup direği oldu. Neredeyse eşsiz bir yazılım cilası seviyesine sahip bir dizi özellik sunan bu telefonlar, teknoloji topluluğunun geniş kitlelerinin beğenisini kazanmak için çok şey yaptı. Bununla birlikte, rekabetin dindiği söylenemez. Pixel çizgisinin bir sonraki yinelemesi olan Pixel 4 ile beklentileri karşılaması bekleniyor.

 

Günlerdir sızıntı haberleri ile gündemde olan Google Pixel 4, resmen duyuruldu. Google cihaz tanıtımlarında nadir rastlanan bir hamleyle yeni akıllı telefonu Pixel 4 tanıtımı gerçekleşmeden duyurusunu yaptı. Resmi hesaptan paylaşılan fotoğraflar şimdiye kadar gördüğümüz tasarımları doğruluyor. Cihazın tanıtımının ise Eylül ayında olacağı tahmin ediliyor.

 

Tanıtımdan önce yayınlanan özelliklere bakıldığında, Google Pixel 4 iPhone XI modelinde olduğu gibi büyük bir kamera modülü taşıyor. iPhone XI sızıntılarında görünen modülde 3 kamera bulunurken Google Pixel 4 kamerasında 2 ana kamera yer alıyor. Önceki Pixel serilerinde yapay zekaya sahip kameralar oldukça yüksek performans sağlamıştı. Bu nedenle Pixel 4 modeli oldukça merak ediliyor. Çünkü geliştirilmiş kameraya sahip olacak olan bu cihaz iştah kabartan özelliklere sahip.

 

Önceki çıkan haberlerin aksine, Google Pixel 4 kasa yapısı Galaxy S10+ modelindeki gibi oval hatlara sahip görünüyor. Ayrıca canlı olarak görüntülenen telefonun ön kamerası da yine Galaxy S10+’da olduğu gibi oval bir kamera bölgesine sahip.

 

Bağlantı özelliklerinde USB-C bağlantı noktasını kullanacağı belli olan cihaz gücünü Snapdragon 855 işlemciden alması bekleniyor. Bellek tarafında ise en az 6 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Kutudan güncel sürüm olan Android Q ile çıkacak akıllı telefon ne yazık ki 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak. Ses girişleri açısından kullanıcıları üzse deGoogle’ın Pixel 4 serisi stereo hoparlör ile gelebileceği tahmin ediliyor.

 

Google Pixel 4 serisinin yayınlanan fotoğrafları büyük bir çerçeveye sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca arkasında üç kamera sensörü olabilir ve parmak izi tarayıcısı olmayabilir. Bunun yanında bu yılın Ekim ayında çıkacağı tahmin ediliyor. Fiyatlandırma konusuna gelecek olursak; normalde orta segmentte seyreden bu telefonun fiyatları, bin dolar ile bin euro arası olacağı bekleniyor.

 

SAMSUNG VE LG YAPAMADI, GOOGLE PİXEL 4 YAPABİLECEK Mİ?

 

Google ATAP ekibinin tanıttığı teknoloji kullanıcıların telefonu ince el hareketleri kullanarak kontrol etmelerini sağlıyor. Bu yılın başlarında aygıt işlevlerinin veya özelliklerinin dokunmadan kontrol edilmesini sağlamak, kullanıcılara mobilite, konuşma ve dokunsal bozukluklarla fayda sağlayabilmesi için bir yol olarak Soli projesi açıklanmıştı. Ayrıca bu proje FCC (Federal İletişim Kurulu) tarafından da onaylanmıştı.

 

Bu yıl gerçekleşen Google I/O etkinliğinde de bahsedilen Soli projesi hareket algılama özelliğinin Android Q sistemi içinde gömülü olarak Soli’ye destek sunduğu ortaya çıktı. Bu yıl satışa sunulacak Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinde bu teknolojinin entegre edilip kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu özellik dışında iPhone modellerinde bulunan True Tone özelliği de yeni model ile gelecek. Hem Pixel 2 hem de Pixel 3’ü etkileyen sayısız güvenlik sorunlarından başı yanan Google’ın Soli projesini yeni modellerine entegre ederek bu sorunu çözmek istediği biliniyor.

 

Sızıntıların önünü kesmek için resmi tanıtımdan önce duyurulan cihaz ne yazık ki önceki modelleri gibi Türkiye’de satışa sunulmayacak.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum