7 Aralık ve 13 Aralık tarihinde gerçekleşen gelişmeleri sizlere ulaştırdığımız bu derlemede, bu haftanın en çok konuşulan teknolojik gelişmelerinden bahsediyor olacağız. 


Öncelikle hafta iPhone SE 2 modelinin detaylarının biraz daha ortaya çıkmasıyla başladı. Uygun fiyat ve iyi bir performans vaadeden iPhone SE 2 yani bir diğer adıyla iPhone 9, kullanıcıları şimdiden heyecanlandırmış gibi duruyor. 

 

Geçen haftanın gündem konusu olan Elon Musk ve CyberTruck tasarımı, bu haftada konuşulmaya devam ediyor. Musk, Tesla Cybertruck kullanıırken görüntülendi ve aracın bir tasarımı daha yollarda görülmüş oldu. 

 

Samsung'un A51 modeliyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkarken, Huawei P40 Pro'ya da bir bakış atmış bulunduk. Bu haftanın gündemini telefeonlar işgal ediyor desek yanlış olmaz. Xiaomi ilk 5G özellikli akıllı telefonuyla ilgili bilgiler paylaştı. Bu özelliklerin yanında modelin ismiyse Redmi K30 5G olarak açıklanmış oldu.

 

Whatsapp artık her telefonda kullanılmayacak. Bu kapsamda artık desteğini çeken popüler mesajlaşma uygulaması, Windows işletim sistemine sahih telefonlarda ve iOS 7'ye sahip cihazlarda kullanılmayacak.

 

Bunun yanında yeni Apple Mac Pro'nun Türkiye fiyatları da açıklandı, ancak tartışma konusu olan tasarımının ardından açıklanan rakamların yüksekliğiyle de gündem olmaya devam edecek gibi duruyor. Satılan ürünleri topladığınızda ve en üst özellikleri seçtiğinizde bir ev parasına mal olan cihazın iş makinesi olarak adlandırıldığını unutmayalım. 

 

Dilerseniz haberlerimize geçelim.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum