Bildiğiniz gibi sevilen orta segment telefonlarıyla karşımıza çıkan Honor, merakla beklenen beş kameralı akıllı telefonlarını tanıttı. Honor V30 ve V30 Pro olarak sunulan bu modellerin özellikleri ise oldukça iyi duruyor. 

 

Öncelikle biraz tasarımlarından bahsedelim. Birkaç renk seçeneği ile gelen V30 serisi,  dinamik bir renk olarak turuncu, klasikleşen hologramlı inci beyazı, mavi  ve siyah olarak renk seçeneklerine sahip. Bunun yanında rekabetçi olarak tanımlanan markanın iki modelinin teknik detaylar bazında birbirlerinden ayrıldıklarını görüyoruz. 

 

İki modelde de bulunan ekran deliği görüntü olarak birbirlerinden ayrılmalarını engellerken, söz konusu ekran çözünürlüklerine geldiğinde V30 Pro'nun 6.57 inçlik bir ekrana sahip olduğunu 1080piksel bir çözünürlüğe sahip olduğunu görüyoruz. Honor bu modelline ise kamera konusunda cömert davranmış diyebiliriz. 

 

 

Honor V30'un ve V30 Pro'nun  ana kameralarına bakıldığında 40MP Sony IMX600 sensörünün kullanıldığını görüyoruz. Ancak bununla beraber  V30 Pro'da F / 1.8 optiğe kıyasla daha hızlı bir F / 1.6 objektifin olduğunu görüyoruz. Bu da biraz önce bahsettiğimiz teknik farklılıklar arasında yer alıyor. Daha sonra ikisi arasında aynı olan şey 3x optik zoom özelliği ve  F / 2,4 lens ve OIS özellikli 8MP telefoto kamerasının olması. 

 

Ancak bakıldığında V30 ve V30 Pro arasındaki en önemli farklı geniş açılı lensin bulunuyor olması diyebiliriz. Daha geniş bir pazar rekabeti sunan batarya ise 30 dakikada yüzde 70'lik bir şarj sağlayabildiği için sizi tatmin edecektir. 40W'lık şarjı olan bu bataryanın, 4.100mAh pil ile karşımıza çıktığını görüyoruz. Honor ayrıca yarım saat içinde yüzde 52'ye ulaşmanızı sağlayacak 27W kablosuz şarj hizmeti de sunuyor.

 

 

Tahmin edebileceğiniz gibi, Honor V30 Pro'da Huawei 5G altyapısı kullanılıyor ve bu telefonun asıl değerini biçen özellikler arasında yer alıyor. Honor V30'un Kirin 990 kullanılmaşken, bağlantılar ise Barong 5000 5G modem ile yapılıyor. V30 Pro'da ise Kirin 990 5G işlemcisi entegre bulunuyor. 

 

İşletim sistemi olarak güncel gelen cihaz, kutusundan Android 10 işletim sistemi ile çıkıyor. Bunun dışında en güncel EMUI arayüzü ile de birlikte geliyor. 

 

Gelelim fiyatlara, Honor V30 Pro, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunan modelinin 550 dolar civarında satılacağı düşünülüyor. Bunun yanında, V30 modelininse 6 GB RAM / 128 GB için 525 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Ancak Çin dışıda satışa sunulup sunulmayacağı hakkında detaylı bir bilgi henüz bulunmuyor. Bu nedenle neler olacağını bilmiyoruz ancak yine de Türkiye'de satışa sunulursa birçok kişinin severek kullanacağı bir cihaz olacağını söyleyebiliriz. 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum