​​HTC'nin çıkaracağı yeni telefon olan Desire 21 Pro 5G'nin bazı özellikleri ortaya çıktı ve geçtiğimiz yıl çoğu telefonda bulunmayan 5G özelliği Desire 21 Pro modelinde de kullanıldı. Ayrıca 5G özelliği 2021 yılında piyasaya sunulan her segmentten telefonda da bulunmaya başladı.

HTC Desire 21 Pro 5G özellikleri

Telefonun özellikleri Google Console listesinden ortaya çıktı. Listeden tasarımla ilgili bilgi bulunmamasına rağmen ekran deliğine yer verilmiş. Çözünürlüğü 1080 x 2400 olan Desire 21 Pro, Full HD Plus çözünürlük sağlıyor. İşlemcisi ise yeni nesil işlemcilerden olan Snapdragon 690. Ayrıca 8GB Ram'e sahip.

Desire 21 Pro'da çift SIM desteği bulunuyor. Aynı zamanda telefonun sistemi Android 10 OS temelli olacak. Kamera özellikleri ise arka tarafında bulunan 4 adet kamera ile karşımıza çıkıyor. Ana kamerasının da 48 megapiksel olması bekleniyor. Ayrıca HTC 5G özelliğini ilk olarak geçen yıl U20 modelinde kullanmıştı ve U20'de Snapdragon 765G işlemcisi yer almıştı.

Telefonun ortaya çıkan görüntüsünde ekranın alt tarafında kalın bir çerçeve olduğu anlaşılıyor. Telefonun yan tarafında ise bir parmak izi sensörü bulunuyor. Desire 21 Pro'nun tanıtımının ne zaman yapılacağı veya fiyatıyla ilgili bilgiler şuanda bulunmuyor.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum