Emotion UI sisteminde yapacağınız işlemleri parmağınızla kapı tıklama hareketi ile daha kolay yapmanıza yardımcı oluyor.

 

Bu işlemleri yapabilmeniz için Ayarlar – Akıllı Yardım – Hareketle Kontrol açık olması gerekmektedir.

 

İlk olarak parmak hareketleri ile yapabileceğiniz bazı püf noktalar mevcut. Bunlardan ilki parmağınızın eklem kısmı ile ekrana bir kez tıklayıp parmağınızı kaldırmadan ekran görüntüsünü almayı istediğiniz yerin alanını işaretleyip sadece o alanın ekran görüntüsünü de alabilir ve ya işaretlediğiniz alanın büyütüp diğer alanları da görüntüye ekleyebilirsiniz. İki kez tıklama yaptığınızda ise ekranın görüntüsünü alacaktır. İki parmağınızın eklem kısmı ile iki kez tıkladığınızda ise ekran videosu almaya başlayacaktır.

 

Huawei parmak

 

Parmağınızın eklemi ile telefonunuzda yatay bir çizgi çektiğinizde ekranınız ikiye bölünmüş olup üst ekranda bir işlem yaparken alt ekranda da farklı bir işlem yapabilirsiniz.

 

Huawei bölünmüş ekran

 

Ekrana çizdiğiniz harfler ile de uygulamalı açmanız kolaylaşıyor. Bunu yapabilmeniz için harfleri uygulamalar ile seçmeniz gerekmektedir.

 

Bunlarla beraber Huawei EMUI uygulamalar için kendi arama motoruna sahiptir. Uygulamalar, mesajlar ve aramak istediğiniz kelimeleri içeren tüm içerikleri sizler için buluyor. Bu sayede aramış olduğunuz içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz. Arama motoruna ulaşabilmek için ise yapmanız gereken telefonun orta kısmına basılı tutup aşağıya doğru çekmek.

 

Bir uygulamayı veya dosyayı saklamak mı istiyorsunuz?

 

Bunun için de yapmanız gereken baş parmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirip ekrana basın ve açınız. Yani fotoğraflara zoom yapmak için yaptığımız işlemi burada gizlemek istediğimiz için yapıyoruz. Gizlemek istediğiniz ne var ise Ekle butonuna basıp gizleyebilirsiniz.

 

HiCare Uygulaması

 

HiCare uygulaması Huawein telefon sağlığı, arıza bildirimi güncel haber ve kampanyalar için geliştirdiği arayüzdür.

 

Bu uygulama sayesinde güncellemeleri kontrol edebilir, Huawei kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.

 

Size en yakın yetkili teknik servisi görüntüleyebileceğiniz gibi cihazınızda herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için sağlık testi de yapabilirsiniz.

 

HiCare uygulamasına girip sorun giderme başlığı altındaki ilgili butona dokunarak cihazınızın tüm bileşenlerinin herhangi bir soruna sahip olup olmadığını anında görüntüleyebilirsiniz.

 

HiCare

 

Huawei’in bilinmeyen özelliklerini bu şekilde sıraladık gelecek güncellemelerle yazımızı daha da zenginleştireceğiz sizin severek kullandığınız ve pek bilinmeyen bir özellik varsa yorum olarak paylaşabilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum