Huawei yeni tasarladığı patentiyle görenleri adeta büyüledi. Firma ekranın üst kısmında bulunan bildirim çubuğunu kaldırıp, ekranın en üst kavisine taşıdı. Aynı zamanda cihazın arka kısmına dörtlü bir kamera ekrana gömülü halde tasarlandı. Cihazın, ekran ve gövdenin kullanılabilirliğini arttırdığını kesinlikle söyleyebiliriz. Günümüz son teknoloji cihazlar olabildiğince ince ve hafif tasarlanıyordu ancak ekranın tamamını kullanma deneyimini bu cihaz tam anlamıyla sunuyor.

Huawei geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu P40 ailesi ile yeni görmeye başladığımız dört yanı kavisli ilk akıllı telefonunu çıkartmıştı. Yeni patentin ise bu özelliği işlevselleştirdiğini görüyoruz. 12 Ocak 2021 tarihinde Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi tarafından onaylanan patentin detayına inecek olursak, cihazın ekranında bulunan şarj durumu, hücresel veri ve Wi-Fi bildirimleri en üstte bulunan kavise küçük bir çizgi olarak taşınmış durumda.

Huawei’in yeni tasarladığı patent, taşıdığı ilgi çekici özellikler bakımından kullanıcıları etkileyecek türde. Cihazın ne zaman çıkarılacağına dair kesin bir bilgi yok. Ancak Huawei’in yeni cihazlarında yenilikçi ve fark yaratan özelliklere imza atacağı kesin.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum