Huawei son dönemler sürekli oalrak ABD amborgasuyla gündeme gelse de öncesinde tanıttığı P30 ve P30 PRo modelleriyle gönüllerde taht kurmayı çoktan başarmıştı. Hemen ardından Mate 30 ve Mate 30 Pro serisini tanıtarak telefon böyle yapılır mesajını tüm rakiplerine verdi.

 

Ancak hepimizin bildiği üzere Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri Google servislerin mahrum olarak tanıtıldı ve Huawei ilerleyen zamanlarda ambargonun devam etmesi halinde kendi işletim sistemi olan HarmonyOS'u çok kısa sürede kullanılabilir hale getireceklerinin mesajlarını de verdi.

 

Neyseki felaket senaryoları tutmadı ve ambargo kısa bir süreliğine de olsa kaldırıldı ancak Huawei cephesi işi şansa bırakmıyor ve HarmonyOS üzerinde çok ciddi çalışmalar yapıyor, şirketin yöneticilerinin açıklamalarına bakılırsa 2020 haziranında ilk HarmonyOSlu akıllı telefonu görebileceğiz.

 

Tüm bunlar yaşanırken dün bir çok Huawei kullancısı Huawei tarayıcı hazır bildirimi aldı, bu konuda en çok heyecanlanan kişilerden biri olarak ben de hemen Huawei'in kendi tarayıcısını deneyimlemek istedim ancak maalesef şu an için sadece Çin pazarında sunulan ve testler için üretilmiş sürüm olduğunu öğrendim.

 

Huawei tarayıcısının APK dosyalarını alıp Huawei model cihaza yüklediğimizde henüz yolun başında olan ancak çok emin adımlarla ilerleyen ve bir tarayıcının bizi beklediğini gördük. Arayüz ve hız konusunda şu anki hali bile gayet güzel olan tarayıcının logosu ve ismi henüz netleşmemiş olacak ki tarayıcı ismiyle karşımıza çıkıyor.

 

Maalesef tarayıcının ayarları beta sürümünde olduğu için kararlı çalışmasa da dahili reklam engelleme, dahili script engelleme ve dahili vpn ile geleceğini düşünüyoruz. Bunlar haricinde gece modu, gizli mod ve ihtiyaç duyacağınız eklentiler için de araç kutusu seçeneği bulunuyor.

 

Görselleri engelle seçeneğini de sunan tarayıcı sayfaların daha hızlı yüklenmesini ve görsellerle vakit kaybetmenizi engelleyecek.

 

Tarayıcınızı kendinize göre özelleştirip karanlık veya aydınlık temalarla kullanabilir ve dilerseniz anasayfada haber akışlarını da görebilirsiniz. Ayrıca bu haber akışlarını da özelleştirebileceğinizi unutmayın.

 

Huawei tarayıcıda dikkatimizi çeken bir diğer özellik ise dahili kare kod okuyucusu oldu bu sayede cihazınızda kare kod uygulaması yoksa ek uygulama indirebilirsiniz.

 

Gelişmeler yayınlandıkça bilgileri güncelleyeceğimizi bilmenizi isteriz, Huawei tarayıcının tüm dijital dünyaya rekabet ve haliyle kullanıcı faydasına bir şeyler sağlayacağını umarak sizden görüşlerinizi bekliyoruz, görüş ve önerilerini yorum olarak paylaşabilirsiniz.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum