Tüm dünyada başarıları ile konuşulan Huawei Mate 20 serisi güncelleme konusunda müşterilerini memnun edemedi ve güvenlik güncellemesi vermeyeceğini duyurdu. Yeni aldığı karar sonrası verdiği güncellemelerde karar değiştirmiyor. Huawei Mate 20'nin daha 2018 yılında piyasaya sunulduğu da eklememiz gerekenler arasında. Bu kadar yeni çıkan bir akıllı telefonun güvenlik güncellemesi yapmayacak olması pek çok eleştiriye maruz kalacak gibi görünüyor. Yeni telefonların güvenlik güncellemesi almayarak güvenlik açıklarına karşı savunmasız kalması eleştiriler karşısında markanın diyecek pek de bir şeyi bulunmayacağını gösteriyor.

Huawei Mate 20 Serisi Güvenlik Güncellemesi Almayacak

Güvenlik güncellemesi almayacak olan Mate 20 serisinin içinde bir istisna bulunuyor. "X 5G" modeli güncelleme almaya devam ediyor ve listede bulunmuyor. Bu model dışında diğer bütün modeller güncellemeden mahrum kalacak. Güvenlik desteğinin hangi tarihten itibaren verilmeyeceği ise bilinmiyor. Buna rağmen güncellemenin bir süre sonra kesileceği kesin olarak duyuruldu.

2018 yılında Huawei markasının amiral gemisi olarak piyasaya sunduğu bu seri 40W hızlı şarj, Kirin 980 işlemci ve 40 MP ana kameraya sahipti. Müşteriler tarafından da oldukça beğenilen bu seri güncellemeler konusunda sınıfta kalmış gibi görünüyor.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum