Huawei 2019 yılında yaşadığı kötü dönemleri kısa sürede atlatmış gibi duruyor. Zira bu yıl piyasaya sürülen P30 ailesi oldukça sevildi ve hala beğenilen akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bu kapsamda değerlendirildiğinde Huawei'nin P40 Pro'yu çıkartması olası duruyor

 

Huawei P40 Pro'nun sızdırılan özellikleri

 

Sızıntılar ve iddialarla beraber Huawei P40 Pro 6,67 inç ve QHD ve HDR AMOLED ekran ile gündeme gelmişti. Bu kapsamda yeni ortaya çıkan bilgilere göre cihaz çok daha iddialı geliyor. Söz konusu yeni sızdırılan detaylara göre, 120 Hz yenileme hızıyla gelecek olan cihazın Samsung Galaxy S11 ile yarışacak düzeyde olabileceği düşünülüyor. 

 

Geleceğin teknolojik cihazlarında daha çok kullanılması hedeflenen grafen ise yeni P40 Pro'nun 5.500 mAh'lik bataryasına güç vereceği tahmin ediliyor. Eğer bu şekilde olursa, batarya ömrünün de lityum iyon pillere oranla daha uzun olacağını söyleyebiliriz. 

 

Bataryasıyla öne çıkacak olan bu akıllı telefonun grafen pili, Huawei'nin yeni geliştirilen 50W hızlı şarj teknolojisi ile birleştirirse bu şarjın tamamen dolması 45 dakika sürecek. Yukarıda ekran detaylarından bahsetmiştik. Ekranın yüksek bir ekran kasa oranı olacağı söyleniyor. Yani tam ekran deneyiminin artacağı düşünülüyor. 

 

 

Gelişmiş özellikler ve değişecek tasarım

 

Fotoğraf çekme kalitesinin arttığı telefonlar kullanıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle Huawei de bu cihaz için çift kamera özelliğine sahip selfie kamerasının eklenmesi olası duruyor. Bu kameraların şekli ise bildiklerimizden farklı olacak. 

 

Kamera özelliklerinden devam edecek olarsak, OIS destekli Sony IMX700 veya IMX686 ana kamera lensi yer alıyor olacak. 20 megapiksel ultra ince lensi, 12 megapiksel telefoto lensi içeren kamera kurulumu tahmin edileceği üzere Leica ile can buluyor. Bununla birlikte unutmadan bir makro lens ve ToF sensörünün de bulunacağı tahmin ediliyor.  

 

iPhone 11 ailesinde olduğu gibi arka kameralar 4K video kaydını destekleyebilecek gibi duruyor. P40 Pro, Huawei Nova 6 5G telefonu gibi ana sensör + ultra geniş lens çift selfie kamera sistemi ile gelebilir. Bahsi geçen sızıntıyla birlikte en heyecan verici detayın Huawei P40 serisinin EMUI 10'a gelecek bir özellik ile, Android 10'un çalıştırılabilecek olması. 

 

Heyecan verici detaylara sahip P40 Pro'nun resmi olarak ne zaman çıkacağı, özelliklere ve fiyatı hakkında henüz bir açıklama yok. Ancak eğer bu sızdırılan detaylara sahip bir cihaz göreceksek bu yeterince güzel olacak gibi. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum