CepteTamir
Huawei P30 Ailesi İçin Sevindiren EMUI  10 detayları
11 11 / 2019

Huawei P30 Ailesi İçin Sevindiren EMUI 10 detayları

Ülkemizde sevilen bir seri olan Huawei P30 ailesi EMUI 10.0.0.166 ile daha kararlı hala geliyor.

Çin'de 10 Kasım'da kayıtları başlayan EMUI 10, Huawei P30 ve P30 Pro'yu daha kararlı hale getirmeyi planlıyor. Huawei bu güncellemeyi hem EMUI 10.0 beta hem de Huawei P30 serisinin beta dışı kullanıcılarına sunmuş durumda.

 

Ancak güncelleme boyutu için akıllı telefonununda biraz yer açmanız gerekebilir. Bu güncelleme 5GB boyutunda bir yere ihtiyaç duyarken aynı zamanda, sistemsel açıdan da önemli gelişmeler ile geliyor. 

 

EMUI 9.0 sürümüyle birlikte bu güncellemeyi alacak Huawei P30 ve Huawei P30 Pro daha kararlı bir hale geliyor. Beta kullanıcıları için Huawei bazı yeni özellikler ve geliştirmeler ile EMUI sürümü 10.0.166'yı yaklaşık 1 GB'lık bir halka açık beta yamasıyla sunmayı planlıyor.

 

Ancak bu söylediklerimiz Çin bazında geçerli gibi duruyor. Global bazda değerlendirildiğinde, bu güncelleme çok yakında küresel çapta da yayınlanacağı düşünülüyor. Bu sürümü almak içinse şirket bazı güvenlik düzeltmeleri ve ekleriyle beraber geliyor olacak. 

Kullanıcılar EMUI 10 ile neleri beklemeli?

 

Öncelikle çoklu ekran özelliğinin geleceği bu sürümle birlikte gelişmiş güvenlik sistemi ayarları, gelişmiş dosya sistemi kullanıcıları bekliyor diyebiliriz. Bunların yanında bir de şu an için neredeyse her uygulamada popüler hale gelen karanlık mod özelliği geliyor. ARK derleyicinin yanında grafik işlem gücünü artıran GPU Turbo da bu kapsamda kullanıcıların beğenisine sunuluyor olacak. Beklendiği gibi ağ bağlantısını güçlendiren EMUI 10, Link Turbo olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Huawei HiCar da kullanıcıların karşılaşacağı bir başka özellik olarak sunuluyor. 

 

Diyebiliriz ki EMUI'nın yeni sürümüyle beraber kullanıcılar yeni bir arayüze kavuşmakla kalmıyor aynı zamanda yeni özellikler ve değişiklikler de getirmiş oluyor.Yorum Yap
xLGOF
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM