ABD ile Huawei arasında yaşanan ticari yaptırımlar nedeni ile akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni cihazlarında Google uygulamalarını kullanamıyor. Yani Huawei'nin çıkacak olan telefonlarında Google Play Store, Gmail veya Google Haritalar gibi uygulamalar bulunmayacak. Daha öncesinden Google Mobil Hizmetleri'ne alternatif olacak uygulaması Huawei Mobil Servisleri'ni resmen duyurmuştu. 

 

Huawei, haritalara alternatif olarak TomTom ile anlaşma yaparak Google haritalara karşı üreteceği uygulama için ilk adımı atmış oldu. TomTom sözcüsünün yaptığı açıklama ortaya çıkan bu anlaşma kısa süre önce imzalanmıştır. 

 

TomTom Altyapısını Kullanarak Huawei Kendi Uygulamasını Geliştirebilir

 

Huawei, anlaşma yapmış olduğu TomTom'un harita, trafik ve navigasyon yazılımlarını kullanabilecek. TomTom'un kendi yazılımına akıllı telefon uygulamalarını da oluşturmak için kullanabilecek. Huawei, TomTom GPS değil Huawei Maps gibi farklı bir harita uygulamasını yeni çıkartacağı cihazlarında kullanacak. 

 

TomTom, haritalar konusunda oldukça tecrübeli ve kapsamlı deneyime sahiptir. Huawei'nin TomTom ile anlaşma yapması çok akıllıca bir hareket gibi görünüyor. Huawei şirketinin haritalar uygulaması için çok sağlam bir alt yapısı var. Huawei bu aşamadan sonra tüm ülkeleri ve kıtaları kapsayan çevrimdışı harita çözümü üzerinde yoluna devam edebilir. Google Haritalara göre daha az özellikle Huawei cihazlarında yer alacaktır. 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum