CepteTamir
Huawei'ye ABD Yeni Bir Engel Hazırlığında
19 02 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 19.02.2020 | Huawei | 0 Yorum

Huawei'ye ABD Yeni Bir Engel Hazırlığında

ABD bir senedir Çinli teknoloji şirketleri ile mücadele ediyor.Huawei markasına yeni bir engel koymaya hazırlanıyor.İşte hazırladığı engel!

 

ABD'nin Çinli teknoloji şirketleri ile verdiği mücadelenin asıl sebebi ticari gerilimdir. Trump yönetimi, Huawei ile ilgili casusluk iddiasından dolayı teknoloji gündeminden düşmüyor. Son koyulacak engel de ise TSMC ilişkisi hedef alınacak. 

 

TSMC, dünyanın en büyük işlemcisi üretcilerindendir. Huawei markasına da işlemci tedarik ediyor. Ancak ABD, TSMC ve Huawei arasındaki ilişkiye göz dikmiş durumda. Trump yönetimi, TSMC'nin Huawei markasına işlemci göndermesini engellemek istiyor. Bu yüzden yeni düzenlemeler yapacak. Huawei ve Çin'e yönelik yeni kısıtlamaların yapılması üst düzey toplantılarda masaya yatırılacak. Reuters'ın kaynaklarından alınan bilgiye göre, toplantılarda görüşülmek üzere işlemci tedariği ile alakalı bir teklif hazırlanacağı söyleniyor. Başka bir kaynakta ise ABD TSMC ve Huawei arasındaki ilişkiyi kesmesinin sebebi, Huawei'nin kontrol edilebileceği hiçbir işlemci bırakmamak. 

 

Huawei ve TSMC ilişkisi ile ilgili alınacak her karar her iki şirkete büyük darbe vurabilir. Huawei, ABD ve Çin arasında yaşanan teknolojik savaşın merkezinde yer alıyor. İddialar Huawei tarafından hep reddedildi. ABD tarafında ise iddiaları destekleyecek bir ispat bulunamadı. Huawei'ye yapılacak olan global işlemci satışlarını hedefine alan ABD, doğrudan yabancı ürün kuralını değiştirmek istiyor.Taslak teklif kapsamında, ABD işlemci üretimini yapan şirketler Huawei'ye işlemci tedarik etmeden önce ABD'den lisans alınmasını sağlayacak. Lisans almadan işlemci teslim edilmeyecek.

Huawei Y6 2017 CepteKoruma Paketi

Huawei Y6 2017 CepteKoruma Paketi

250 TL

CepteKoruma paketi; sıfır, ikinci el ya da yurt dışından satın adığınız bütün telefonlar için geçerlidir. 1 yıl geçerli olan koruma paketiniz bu süre içerisinde 3 adet kaliteli tamir hizmetini ücretsiz bir şekilde almanızı sağlar. Darbe, ekran kırılmaları, sıvı temas ve diğer tüm kullanıcı kaynaklı hasarları kapsar.

NOT Telefonunuzda herhangi bir sorun varsa tamir işlemlerini gerçekleştirip sonrasında koruma paketi alabilirsiniz. Telefonunuzda sorun olduğunu düşünüyorsanız Tıklayın


Yorum Yap
oPqL6
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM