Cep telefonu ekranı birbiriyle bağlantılı katmanlardan oluşur. Bu katmanlar ön cam, dokunmatik yüzey, iç ekran ve dış camdır. Katmanlardan herhangi biri kırılır veya arızalanırsa cihazınızın ekranında mürekkep dağılması ve ölü piksel gibi sorunlar meydana gelebilir.

 

Cep telefonunuzun dış camında herhangi bir çatlak veya kırık olmamasına rağmen ekranınız görüntü vermeyebilir. Böyle durumlar da iç ekran kırılması sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.

 

İç ekran kırılması sorunu, tek başına iç ekran değişimi yoluyla çözülememektedir. Uzman yardımız alarak ekranın tamamen değiştirilmesi en sağlıklı çözüm yoludur.

 

Cep telefonlarında İç Ekran Neden Kırılır?

kırık ekran

Cep telefonu iç ekranı neden kırılır sorusunun birden fazla yanıtı vardır. Fakat sorun büyük oranda kullanıcı hatalarından meydana gelmektedir.

 

Cihazınızın batarya sorunu, ekran sorununa dönüşebilir. Cep telefonu batarya şişmesi, ana gövdeye baskı uygular ve iç ekranı zorlayabilir. İç ekran, zorlama sonucu kırılabilir.

 

Cep telefonunuzun aldığı darbeler iç ekranın kırılmasına neden olabilir. Bu nedenle cihazınızı güvenli bir yerde baskı görmeyecek şekilde muhafaza etmekte fayda vardır.

 

Uzun süre oyun oynama sonucu cihazınız aşırı ısınabilir. Isınan telefonların iç mekanizması ve bazı hassas parçaları zarar görebilir veya kırılabilir.

 

İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır?

İç ekran kırıldığında cep telefonunuzdan görüntü alamazsınız. İç ekran kırılması çoğu zaman kendini yanıp sönme dediğimiz floresan çakması şeklinde de gösterebilir. 
Cep telefonlarında iç ekran kırılması durumunda ne yazık ki yapacak pek fazla bir şey yoktur.

 

İç ekran kırılması sorunu, dış camın değiştirilmesiyle çözülememektedir. Ekran yenileme ve ekran revize etme işlemi sadece dış cam kırılmalarında söz konusudur. İç ekran kırılmalarının en sağlıklı çözümü, ekranın tamamen sökülerek yenisinin takılmasıdır.

 

Cep telefonunuzun iç ekranı kırıldığında ekranınızda floresan çakması denilen durum meydana gelir. Bu durumda ekranınızda beyaz bir ışığın yanıp söndüğünü göreceksiniz. Diğer yandan mürekkep akması sorunudur. Bu durum da iç ekran kırılmasının nedenleri arasındadır. Ekranınızda mürekkep lekesine benzer bir leke göreceksiniz. Bu lekenin bulunduğu bölge görüntü vermez ve ekranınız yanmış bir görüntü alır.

 

Cep telefonu ekranında mürekkep dağılması sorunu, ciddi bir sorundur ve ilerleyen günlerde ekranın diğer noktalarına yayılarak ekranın tamamen kararmasına neden olabilir.

 

İç Ekran Sorununun Çözümü

ekran tamiri

 

Cep telefonu iç ekranı kırıldığında çözüm için uzman teknik servise gelerek profesyonel yardım almanızda büyük yarar var.

 

CepteTamir’in koruma paketlerini inceleyerek, cihazınızı CepteTamir garantisi altına abilirsiniz. Ayrıca cep telefonu ekranınızla ilgili yaşadığınız herhangi bir sorun için ekran fiyatları sayfamızı inceleyerek fiyatlar hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

CepteTamir’in uzman ekibi ekran sorunlarıyla ilgili a kalite çözüm önerileriyle yanınızda:
Tüm ürünlerde ve ekran değişimlerinde orijinal yedek parça ve garanti seçenekleri,
iPhone ekran değişimlerinde orijinal yedek parça kullanımı ve 2 yıl garantili.
 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum