Instagram'ın CEO'su Adam Mosseri, iPad'lere uygulama geliştirmemelerinin sebebini arz/talep ilişlisine bağladı. Instagram'ın mobil uygulamasını iPad'lerde kullanmak istenirse bazı problemler karşılaşabilirsiniz. iPad'e özel bir platform bulunmuyor uzun bir süre de uygulama iPad'lere gelmeyeğini ifade etti. 

Mosseri'ye göre Instagram'ın sadece iPhone markasında olmasının temel nedeni, şirketin maddi kaynakları değerlendirmek istemesidir. CEO'nun "Yapmamız gereken çok şey var ve hepsinin bir iPad uygulamasından daha kârlı olduğunu düşünüyoruz" açıklaması tüm soruların cevabı oluyor. 

CEO "Bir iPad uygulaması oluşturmayı bizler de elbette istiyoruz ancak yapmamız gereken daha önemli şeyler var"  diyerek ve önemli işlerinin iPad uygulamasını karlı bir uygulama olmadığını savundu. iPad uygulaması üzerinde doğrudan mesaj göndermeyi neden öncelik haline getirildiği sorulduğunda ise doğrudan mesajların önemli olduğunu söyledi. Instagram uygulamasını iPad'de yol olarak görmeyen CEO, Facebook'a ait bir şirketin geniş kaynaklarına baktığımız da bu açıklamalar tatmin etmeyebilir. Bakalım belki ilerleyen zamanlarda fikir değişikliği yapılarak iPad uygulamasını da çıkarabilirler. 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum