İOS 13 güncellemesi hangi cihazlara yüklenecek ve ne gibi yenilikler var biraz daha yakından bakalım.

 

İOS 13 güncellemesi iPhone 6S ve üzeri cihazlara yüklenebilecek.

 

Yeni güncellemeyi görsel anlamda incelendiğinde kullanıcıların dikkatini ilk olarak koyu mod (gece modu) çekiyor. Apple, daha önce masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarına getirdiği koyu mod özelliğini sonunda iPhone modelleri için de geliştirdi.

 

 

Koyu modu etkinleştirdiğinizde hem gözünüz daha az yoruluyor hem de cihazın pil ömrü uzuyor. iPhone’un standart uygulamaları koyu mod desteliyken, diğer uygulamaların da zamanla uyumlu hale getirilmesi bekleniyor.

 

Ayrıca duvar kağıtlarını da koyu moda uygun hale getirmek mümkün.

 

Fotoğraf Arşivi Daha Düzenli

 

Fotoğraflar tarafında da bazı yenilikler var. Bütün arşivi çok daha rahat görmek mümkün oluyor. iPhone cihazınıza kaydettiğiniz tüm fotoğraf arşivinizi tek parmak hareketiyle aynı ekranda görmem mümkün.

 

Yapay zekayla desteklenmiş fotoğraf uygulaması arşivinizi yıl, ay ve gün olarak sıralarken, birbirine yakın tarihli fotoğraflarınıza art arda ve daha rahat şekilde ulaşabileceksiniz.

 

Beklenen Video Özelliği Geldi

 

İOS 13 ile birlikte iPhone cihazlarda beklenen video özelliği geldi. Kaydettiğiniz videoda basit değişiklikler yapmak için ekstra uygulama yüklemenize gerek kalmıyor. Videolara getirilen yeni özellikle çektiğiniz videonun yönünü değiştirmek gibi basit işlemleri kolayca gerçekleştirmek mümkün.

 

Müzikte Eş Zamanlı Şarkı Sözleri

 

İOS 13 güncellemesinde müzik uygulaması için büyük yenilikle olmasa da kullanıcıları memnun edecek küçük ama etkili dokunuşlar söz konusu. Dinlediğiniz herhangi bir şarkının sözleri de müzikle eş zamanlı olarak akıyor ve albümün kapağı arka planda bulanıklaştırarak ekrana veriliyor.

 

Daha Etkin Dosya Yönetimi

 

Dosyalar uygulamasındaki yenilikler iPad kullanıcılarını daha çok memnun edecek gibi duruyor. Dosyalar uygulaması IOS 13 ile birlikte yereldeki dosyaları daha etkin şekilde yönetme imkanı tanıyor. iPhone’unuzun kendi yerel depolama alanında yeni klasörler oluşturabilir ve indireceğiniz dosyayı burada saklayabilirsiniz.

 

Ayrıca İOS 13’te sıkıştırılabilir klasör özelliği de göze çarpan yeniliklerden.

 

Arkadaşını ve Cihazını Bulmak Daha Kolay

 

İOS’un önceki sürümlerinde arkadaşınızı ve cihazınızı bulmak için iki ayrı uygulama vardı. Apple, İOS 13 ile “arkadaşımı bul” ve “cihazımı bul” uygulamalarını “bulmak” adını verdiği tek bir uygulamada birleştirdi.

 

Farklı farklı uygulamalar yerine benzer işi gören tek bir uygulama beğenilen yeni özellikler arasında yer alıyor.

 

Anımsatıcılar da Unutulmadı

 

Uzun zamandır güncellenmeyen anımsatıcılarda da küçük ve yararlı değişiklikler var. Yeni bir sunuma sahip olan anımsatıcı uygulaması önemli işleri daha etkin şekilde yerine getiriyor. 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum