Apple yeni güncellemesi olan iOS 14.5 Beta 3 ile cihazlarına sağladığı yeni özellikleri kullanıcılarına sundu. Sürüm numarası "18E5164h​" olan güncelleme önümüzdeki hafta test sürecini tamamladıktan sonra herkesin kullanımına açılacak. İki hafta önce de iOS 14.5 Beta 2'nin güncellemesini yapmış olan Apple yeni geliştirici sürümlerle kullanıcıların karşısına çıkmayı sürdürüyor. Yeni güncellemeyle iPhene kilidini Apple Watch ile açmak ve PlayStation 5 / Xbox Series X kontrolcü desteği sağlamak mümkün hale geliyor. ​

iOS 14.5 Beta 3 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Bir önceki güncellemede gelen kısayollar uygulaması ekran görüntüsü alma ve veri modları arasında geçiş özellikleri gelmişti. Beta 3'de ise müzik uygulamasında arayüzün tamamını kapatmayan açılır menüler eklendi. Ayrıca 200'den fazla yeni emojiler de akıllı telefonlara eklendi.

Sürümün yeni çıkması sebebiyle yapılan yeniliklerin tamamı bilinmiyor olsa şuan bilinen özellikleri açıklamaya devam edelim.

Podcast ve Haber uygulamalarının tasarımlarında da çeşitli değişiklikler yapıldı. 

Çift SIM ve 5G desteği de iPhone'lara sunuldu. iPhone 12 serisinin 5G özelliğini destekliyor olmasının yanı sıra iki özelliğin birlikte kullanılamıyor olması sorunu da yeni güncellemeyle halledilmiş oldu. 

Siri'nin varsayılan uygulamalarına Apple Müziğin dışında Spotify gibi müzik uygulamaları da eklendi. 

Tamire Başla