Apple, geçtiğimiz haftalarda WWDC 2020 (Worldwide Developers Conference) etkinliği ile iOS 14’ü resmen tanıttı. İşletim sisteminin yeni versiyonunda ana ekranda widget desteğinden uygulama kütüphanesine, CarKey özelliğinden elektrikli araçlara özel rotaya kadar onlarca yenilik yer alıyor. Bu özellikler iPhone kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırdı. 

Geliştirme süreci devam eden iOS14 özelliklerine erkenden kavuşmak isteyenlerin beta sürümünü yüklemesi gerekiyor. Böylece yeni özellikleri kararlı sürüm öncesi birçok kişiden önce test edebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Peki iOS 14 Beta ile sunulan özellikler neler?

iOS BETA NELER SUNUYOR?

iOS 14 ile birlikte videolar için resim içinde resim özelliği, görüntüsü ve özellikleri yenilenmiş Siri, çeviri uygulaması, Apple Haritalar ile bisiklet - elektrikli araçlara özel rotalar gibi bir çok yenilik de kullanıcılar ile buluşacak. Tüm bunların dışında App Clips özelliği sayesinde artık sıkça uygulama indirmenize gerek kalmayacak ve bazı uygulamaları indirmeden doğrudan açabileceksiniz. 

iOS 14 BETA NASIL YÜKLENİR?

Tüm bu özellikler en azından şimdilik iOS 14 Beta ile sınırlı. Kararlı sürümün Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 12 serisinin ardından tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Bu sürüm iPhone 6s ve sonrasında piyasaya sürülen tüm iPhone modellerine yüklenebilecek. 

Tüm bu özellikleri erkenden kullanmak isteyenler için Beta sürümü devreye giriyor. Birçok yeniliğin yer aldığı iOS 14’ün kararlı sürümünü beklemeden betasını kullanmak isteyenler ‘iOS 14 Beta nasıl yüklenir?’ sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Eğer siz de “iOS 14’ü görmek istiyorum. Karşılaştığım hatalar sonrası iOS 13’e dönmem sorun değil” diyorsanız beta sürümünü indirerek tüm yeniliklere göz atabilirsiniz. Ancak söz konusu sürümün geliştirilmeye devam ettiğini vurgulamak ve hatırlatmakta yarar var. Özellikle ilk beta sürümleri birçok hata ile karşılaşmanıza neden olabilir. Peki iOS 14 Beta nasıl indirilir?

iOS 14 Beta sürümü şu anda sadece geliştiriciler için açık. Eğer bir önceki beta sürümünü kullanan bir geliştiriciyseniz iOS 14 betayı hemen yükleyebilirsiniz. Halka açık beta sürümünün ise yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Bunun için Apple tarafından sağlanan beta profilini cihazınıza yükledikten sonra;1. Adım: Ayarlar’a gidin,
2. Adım: Genel sekmesine dokunun,
3. Adım: Yazılım Güncellemesi sekmesine gelin,
4. Adım: İndir ve Yükle seçeneğine dokunun.

iOS 14 BETA HANGİ CİHAZLARA İNDİRİLEBİLİR?

iPhone SE 2
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS Max
iPhone XS
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7 Plus
iPhone 7
iPhone 6S
iPhone 6S Plus
iPhone SE

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum