CepteTamir
iOS 14'ten İlk Görüntü Ortaya Çıktı
26 02 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 26.02.2020 | Apple | 0 Yorum

iOS 14'ten İlk Görüntü Ortaya Çıktı

Apple iOS 14 sürümünü Haziran ayında tanıtmayı planlıyor. iPhone 12 serisi ile köklü değişiklik yapmayı hedefliyor.

 

iPhone 12 ile köklü değişiklik yapacak olan Apple, WWDC etkinliğini merakla bekliyor. Sızdırılan son görsellerde iOS 14 güncellemesinde çoklu görev penceresi değişikliğe uğrayacak. iPhone 6S, 6S Plus ve SE modelleri için büyük ihtimalle son sürüm güncellemesi olacak. 

 

iPhone 11 Pro Max modelinde iOS 14'e ait olan çoklu görev penceresi sızdırıldı.Toplamda 4 adet uygulama ekrana sığabiliyor. Ekran kaydırıldığında veya herhangi bir uygulama kapatıldığında diğer açık uygulamalara da bakabiliyorsunuz. Açık uygulamalar ise ekranda kitlenebilecek. Böylece uygulamayı yanlışlıkla kapattım sorunu da çözülmüş olacak. 

 

 

Apple bütün ürünlerinde benzer bir tasarım anlayışında. Böylece cihaz değişikliği yapan Apple kullanıcıları,  kafa karışıklığı yaşamadan Apple ekosistemini kullanmaya devam edecek. Yeni çoklu görev penceresi, daha önce görülen iPad çoklu görev penceresi ile benzerlik gösteriyor. Ekran ikiye bölünerek kullanılması da belli olmayan bilgiler arasında. Varsayılan uygulama tercihleri iOS 14 güncellemesi ile birlikte, sistem tarafından düzenlenebilir olan uygulamaların varsayılan ayarları değiştirilecektir. Böylece Safari uygulaması yerine Chrome uygulamasını seçebileceksiniz. iOS 14 güncellemesi için şuan da bilinen bilgi bu kadardır. Bilgiler yayınlandığı zaman sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

 

iOS 14'te Olacak Değişiklikler blog yazımızı okumak için tıklayınYorum Yap
D8TJm
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM