Uzun süredir hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonların ne kadar radyasyon yaydığını biliyor musunuz? Günümüzün çoğunluğunu telefonun başında geçiriyoruz. Akıllı telefonlar hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırsa da görünmez olarak radyasyon yayıyorlar. Akıllı telefonların yaydığı radyasyonun değeri, telefon satışa çıkmadan önce yetkili kuruluşlar tarafından test ediliyor. Yasal sınırın altında olan cihazlar sertifikalarını alabiliyorlar. Sınırın üzerinde çıkanlar ise resmi sertifikalarını alamıyorlar. 

 

İşte iPhone 11 Pro Radyasyon Testi ve Sonucu

 

Penumbra Brands isimli şirket tarafından iPhone 11 Pro modelinin bağımsız radyasyon testi gerçekleştirilmiştir. Özel bir RF pozlama laboratuvarında gerçekleştirildi. Teste iPhone 11 Pro bir mankenin 5 mm uzağına yerleştirildi. Bu mesafe telefonun cebimizde olduğu gibi düşünebiliriz. Çıkan sonuçlar ise biraz düşündürücü. Penumbra Brands şirketine göre iPhone 11 Pro modeli yasal limitten iki kat daha fazla radyasyon yayıyor. 

 

Aşağıda göreceğiniz grafikte iPhone 11 Pro modelinin radyasyon değeri 4'e yaklaşmış durumda. Sarı renkte olan kısımlar ise iPhone 11 Pro modelinin "alara" isimli Penumbra Brands tarafından üretilen kılıfları ile birlikte değerlerini ortaya koyuyor. 

 

 

Yapılan açıklamaya göre iPhone 11 Pro kullananlar biraz endişelenmelidir. Penumbra Brands şirketi radyasyon azaltıcı telefon kılıfları üzerine çalışmaktadır. Telefonunuz ne kadar radyasyon yayarsa yaygın Penumbra Brands'ın üretmiş olduğu kılıftan alırsanız radyasyon miktarını azaltmış olursunuz. iPhone 11 Pro modelinin yasal limit üzerinde bir radyasyon miktarı yayma ihtimali var. Apple yetkilileri iPhone 11 Pro modelini özel olarak düşük radyasyonlu üretmiş olabilir. Yani Apple'ın satışa çıkardığı tüm iPhone 11 Pro modelleri ve diğer cihazları yüksek radyasyon değerlerine sahip olabilir. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum