CepteTamir
iPhone 11 Pro Max DxOMark Puanı Belli Oldu!
08 11 / 2019
Yazar Nilay Kamu | 08.11.2019 | Akıllı Telefonlar | 0 Yorum

iPhone 11 Pro Max DxOMark Puanı Belli Oldu!

Çıktığı günden bu yana birçok performans testine sokulan iPhone 11 Pro Max'ın notu DxOMark puanı ile veriliyor.

Eylül ve Ekim ayının en çok konuşulan konusu haline gelen iPhone 11'lerin performansının görülmesi için birçok zorlu test yapıldı. Bu testler arasında, su altı dayanıklılık testleri yer alırken, en önemli detaylardan birisi olan batarya testlerine ve birçok dayanıklılık testinden geçirildi. Bununla birlikte, Selena Gomez'in yeni müzik klibi de  iPhone 11 Pro Max ile çekildi. Kamera noktasında oldukça iddialı olan iPhone 11 ailesinin en güçlü üyesi, iPhone 11 Pro Max ile kısa filmler bile çekildi. Kamera konusunda bu kadar iddialı olan ailenin DxOMark puanı ne durumda acaba?

 

Öncelikle iPhone 11'lerin eski jenerasyonlarından farklı olarak sunduğu büyük bir özellik bulunmuyor. Bu noktada kullanıcılar nezdinde eleştirilen Apple, yine de her şeye rağmen en iyi iPhone'u, 11 ailesi diyebiliriz. Hatta öyle ki iPhone 11 Pro zorlu kamera karşılaştırmasında Canon DSLR ile karşılaştırılan telefon bu testi başarıyla geçiyor. Ancak batarya testi için aynı performans söz konusu değil, yapılan batarya testinde popüler ve benzer fiyat aralıklarındaki akıllı telefonların bataryasının karşılaştırıldı ve sonuçlar pek de iç açıcı sayılmaz. iPhone, güçlü rakipleri karşısında batarya noktasında fazla dayanamayarak, neredeyse en kısa sürede biterek şaşırtmıştı.

 

Yine de her şeye rağmen kullanıcılar tarafından gece çekimlerinde yüksek performans sunan iPhone 11 Pro Max, yüksek kaliteli video çekimlerinde de oldukça başarılı. Bu kapsamda değerlendirilen DxOMark puanları açıklanan iPhone Pro Max iki rakibinin gerisinde kalarak üçüncü sırada yer aldı. İlk sırayı ülkemizde satışı olmayan Huawei Mate 30 Pro yer alırken ikinci sırada, birkaç gün önce tanıtılan 108 Megapiksel çözünürlüğünde ana ve toplamda beş arka kameraya sahip olan Xiaomi Mi CC9 Pro modeli yer alıyor.

 

ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimden Çin'in zafere daha yakın olduğu ise açık bir şekilde görülüyor. Zira bu puanları almak için yapılan testleri başarıyla geçen Çinli iki teknoloji devi Huawei ve Xiaomi, ilerleyen günlerde adından daha da söz ettirecek gibi duruyor. 

 

Cihazın fotoğraf çekiminde aldığı puana bakıldığında 124 olduğu görülüyor.  Konu video çekimi konusuna geldiğinde ise aldığı puan 102 aldığı görülüyor. Totalde 117 puan alan iPhone 11 Pro Max, Samsung Galaxy Note 10 5G ve Samsung Galaxy Note 10 Plus ile aynı puanı paylaşıyor belirtmeden de geçmeyelim. Yine DxOMark uzmanlarının binlerce test görüntüsüyle verdiği bu kamera performans testi puanında minik bir de not yer alıyor. Bu nota göre, gece modunda en iyi performans iPhone 11 Pro Max'te bulunuyor. 

 

Karar vermek size kalıyor, Android işletim sisteminin tarafını mı seçeceksiniz yoksa Android'den farklı özellikler sunan iOS işletim sistemini mi seçeceksiniz? 

 

 Yorum Yap
Ouee2
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM