Apple 2020 yılı içerisinde uygun fiyatlı bir iPhone modelini piyasaya sürmeye hazırlandığı uzun zamanlardır konuşuluyor. İsminin ise iPhone 9 olacağı bekleniyor. iPhone 9 ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Tasarımı dışında iPhone 9 modelinin fiyatı ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya çıktı.

 

iPhone 9 modelinin fiyatı yüzleri güldürecek mi? 

 

Fast Company, yakın bir kaynağa dayanarak yapmış olduğu açıklamada iPhone 9'un fiyatının 399 dolardan yani yaklaşık olarak 2405 TL'den başlayacağını belirtti. Fast Company'den önce Ming-Chi Kuo isimli analistte ekim ayında paylaştığı notta fiyatın 399 dolar olacağını açıklamıştı. iPhone 12 modellerinin uygun fiyatlısı olacak olan iPhone 9, Apple'ın daha önce satışa sunduğı iPhone SE gibi olacağı düşünülüyor. Farklı haber siteleri ise iPhone SE 2 ya da iPhone 9 olarak bahsediliyor. 

 

iPhone 9 Ortaya Çıkan Özellikleri 

 

Uygun fiyatlı olacağı ortaya çıkan iPhone 9'un bazı özellikleri çıkmıştı. iPhone 9'da ana ekran tuşu ve Touch ID'ye sahip olacağı düşünülüyor. iPhone 9 cihazının iPhone 8'e çerçeve olarak benzeyeceği bekleniyor. iPhone 9'un iPhone 11 ve iPhone 11 Pro'larda kullanılan A13 Bionic işlemciye sahip olacağı da konuşulan özellikler arasındadır. A13 Bionic yonga setinin yanı sıra 3 GB RAM'e sahip olacak ve tek arka kameraya sahip olacak. 4.7 inç ekran büyüklüğü olacağı bekleniyor. iPhone 9'un 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip olacak. Renk seçenekleri olarak Uzay Grisi, Gümüş ve Kırmızı renk seçenekleri olacak. 

 

Apple, Çin'de bulunan fabrikasına üretim için yeşil ışık yaktı. Ancak Appe'ın üretime devam etmesi şuan yasak olan yerlerde bulunuyor. Bu da Apple'ın kendi fabrikasında üretime başlamasını engelliyor. Apple planlanan zamanda iPhone 9'u tanıtamayabilir. Eğer herşey yolunda giderse iPhone 9 mart ayında tanıtılabilir. 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum