Apple, üzerinde çalıştığı iPhone 9 ile ilgili çıkan fotoğrafta telefonun kendisi değil ama boyutları ortaya koydu. Verilere bakıldığı zaman iPhone 8 ile aynı boyutta olacak. Bu fotoğraf Apple cephesinden gelmedi. Apple uygun fiyatlı telefonunu tanıtması için pek aceleci davranmıyor. Şirket her eylül ayında amiral gemisi sınıfındaki iPhone modellerini duyuruyor. Apple 12 yıllık geçmişinde sadece iPhone SE ve iPhone 5C olmak üzere iki adet uygun fiyatlı model çıkardı. Yeni amiral gemisi telefonunun iPhone SE 2 olacağı söylentiler arasındaydı ama gelen bilgilere göre iPhone 9 olacak. 

iPhone 9, geçen sene tanıtılan iPhone 8 modeli ile aynı boyutlarda olacak ve iPhone 11 arasında bir tasarım olacak. Cihazın sadece boyutu hakkında kesin bir bilgi bulunuyor. Sızdırılan görüntüde Apple'ın Fransa için oluşturduğu internet sitesinde yer alan bir fotoğraf belirtiyor. iPhone 9'un boyutlarını gösteren bir bölüm bulunuyor. Aynı görüntü iPhone 9'un mat bir cama ve paslanmaz çelikten gövdeye sahip olacağını ortaya koyuyor. 

İşte iPhone 9 boyutlarını belirten fotoğraf

Yukarıda paylaşılan görselde iPhone 9 cihazının 138.4mm yüksekliğe 67.3mm genişliğe ve 7.88mm kalınlığına sahip olacağını anlamaktayız. Telefonun ağırlığı ise 148 gram olarak belirtilmiştir. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum