Bugün size iPhone cihazınızın batarya sağlığını kontrol etmeyi ve hangi durumlarda servise gitmeniz gerektiğini anlatacağız.

 

Aşağıdaki görselde batarya sağlığınızı öğrenmenin yolunu gösteriyor olacağız.

 

Ayarlar’a girip daha sonra pil sekmesine dokunmanız ve en son olarak Batarya Sağlığı kısmına girmeniz gerekiyor.

 

Apple son yıllarda batarya problemleriyle çok uğraştı ve anlaşılan çok daha büyük krizlerin meydana gelmemesi için işi sıkı tutuyor.

 

Ancak bu sefer iPhone kullanıcıları teknik desteği ücretsiz veya indirimli değil normal ücret dahilinde alacaklar.

 

Hatırlatmakta fayda var Apple yılbaşına kadar batarya değişimleri için indirim kampanyası yapmış ve yılbaşından sonra fiyatların yükseleceğini belirtmişti.

 

Anlaşılan yılbaşından sonra Apple çalışanlarını zorlu bir mesai bekliyor zira Çinli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre iPhone bataryalarının tüm stokları tükenmiş.

 

Peki bu durumun sebebi ne olabilir diye soracak olursanız cevabımız iOS 12 olur.

 

İOS 12 VE İPHONE BATARYA SAĞLIĞI

 

Tüm iPhone kullanıcıları iOS 12 güncellemelerinden bıkmış durumda zira sürekli eksik ve hatalı olan güncelleme yamalarla da düzeltilemedi.

 

En son geçen ay iPhone X cihazını güncelleyen bir gencin cihazının herhangi bir kullanım hatası olmamasına rağmen alev alması kriz yaratmıştı.

 

Alev alan iPhone X ile ilgili Apple başlarda açıklama yapmasa da Apple Store yetkilileri bu durumun olağandışı olduğunu belirtmekle yetindiler.

 

Son gelişmelere bakacak olursak iPhone batarya sağlığı %80 ve altına düştüğü zaman batarya simgesinde servis yazısı gösteriliyor ve teknik servise gitmeniz gerekiyor.

 

Bazı durumlarda cihaz kendini kapatabiliyor ancak bu sık görüşmül bir durum olarak karşımıza çıkmadı.

 

Eğer sizin de iPhone cihazınız durduk yere kapanıyorsa eskisi kadar hızlı şarj olamıyorsa veya şarjı eskisine göre hızlı bitiyorsa dikkatli olmanızı öneriyoruz.

 

Bu durumlara sadece iOS güncellemeleri sebep oluyor diyemeyiz tabi ki, kullanıcı alışkanlıkları ve kullanım hataları bataryanın ömrünün kısalmasına performansını kaybetmesine ve hatta patlamasına sebep olabiliyor.

 

Batarya patlamalarının neredeyse ölümcül olduğunu hatırlatıp bu konuda dikkatli olmanızı çünkü sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu öneriyoruz.

 

Kullanım alışkanlıkları ilgili ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı akıllı telefonlar batarya ve şarj ile ilgili doğru bilinen yanlışlar yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Unutmayın CepteTamir batarya değişim kampanyası ile tüm iPhone cihazların bataryalarını tamamen orijinal ve 2 yıl garanti ile yanınıza kadar gelip değiştiriyor.

 

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

 

  1. Tamamen orijinal parçalarla ve 2 yıl garantili olarak (bataryalar 6 ay, CepteTamir onaylı ekranlar ise 1 yıl garantilidir) bu işlemleri gerçekleştiriyoruz, kesinlikle yan sanayi veya çıkma parça kullanılmamaktadır.
  2. Tüm işlemleri sorunsuz bir şekilde yapan ve %100 müşteri memnuniyetine sahip tek servisiz.
  3. CepteTamir öncelikli olarak sizin mutlu olmanızı ve cihazınızdan tam anlamıyla ilk günkü gibi performans almanızı sağlarız.
  4. Yaptığımız işe garanti veririz, çünkü hem kullandığımız yedek parçaya hem de yapmış olduğumuz teknik servis hizmetimize olan güvenimiz tamdır.
  5. Tamir ve yükseltme gibi tüm işlemlerin ardından indirimli koruma paketi alma fırsatı. Koruma paketlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyatları için CepteKoruma‘ya göz atabilirsiniz.
  6. Cihazlarınızı İstanbul içinden ücretsiz kurye ile ve İstanbul dışından da ücretsiz kargo hizmetimizle gönderebilirsiniz, hem gönderdiğiniz zaman hem de cihazı teslim alacağınız zaman hiçbir kargo ve kurye ücreti ödemeyeceksiniz.
  7. İşlemler maksimum 3 iş günü içinde tamamlanıp cihazınız size gönderilir bu süreçte ihtiyaç halinde size ücretsiz yedek cihaz hizmeti de verebiliyoruz.

 

Tüm işlemlerde kullanılan parçalar tamamen orijinal ve işlemi yapan teknisyenlerimiz en az 5 yıl deneyimli ve CepteTamir sertifikalıdır.

 

GARANTİ UYGULAMALARIMIZ

 

Teknik Servisimizde yapılan tüm işlemler sistemimize kayıt edilir. Bu kapsamda cihazınız ile ilgili işlemlerden sonra CepteTamir kaynaklı ortaya çıkan sorunları tamamen ücretsiz bir şekilde tamir ediyoruz.

 

Bu noktada sizden tek isteğimiz cihazınızı servisimiz haricinde başka bir yerde açtırmamanız ve parça değişimi yaptırmamanızdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum