iPhone Batarya Sağlığı 2 CepteTamir

iPhone Batarya Sağlığı Sorgulama ve Çözümleri

iPhone batarya sağlığı, cihazınızın bataryasının sağlığını ve teknik destek almanız gerektiği zaman bunun gerekliliğini gösteren uygulamadır.

Bugün size iPhone cihazınızın batarya sağlığını kontrol etmeyi ve hangi durumlarda servise gitmeniz gerektiğini anlatacağız.

Aşağıdaki görselde batarya sağlığınızı öğrenmenin yolunu gösteriyor olacağız.

Ayarlar’a girip daha sonra pil sekmesine dokunmanız ve en son olarak Batarya Sağlığı kısmına girmeniz gerekiyor.

iPhone Batarya sağlığı

Apple son yıllarda batarya problemleriyle çok uğraştı ve anlaşılan çok daha büyük krizlerin meydana gelmemesi için işi sıkı tutuyor.

Ancak bu sefer iPhone kullanıcıları teknik desteği ücretsiz veya indirimli değil normal ücret dahilinde alacaklar.

Hatırlatmakta fayda var Apple yılbaşına kadar batarya değişimleri için indirim kampanyası yapmış ve yılbaşından sonra fiyatların yükseleceğini belirtmişti.

Anlaşılan yılbaşından sonra Apple çalışanlarını zorlu bir mesai bekliyor zira Çinli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre iPhone bataryalarının tüm stokları tükenmiş.

Peki bu durumun sebebi ne olabilir diye soracak olursanız cevabımız iOS 12 olur.

iOS 12 ve iPhone Batarya Sağlığı

Tüm iPhone kullanıcıları iOS 12 güncellemelerinden bıkmış durumda zira sürekli eksik ve hatalı olan güncelleme yamalarla da düzeltilemedi.

En son geçen ay iPhone X cihazını güncelleyen bir gencin cihazının herhangi bir kullanım hatası olmamasına rağmen alev alması kriz yaratmıştı.

Alev alan iPhone X ile ilgili Apple başlarda açıklama yapmasa da Apple Store yetkilileri bu durumun olağandışı olduğunu belirtmekle yetindiler.

Son gelişmelere bakacak olursak iPhone batarya sağlığı %80 ve altına düştüğü zaman batarya simgesinde servis yazısı gösteriliyor ve teknik servise gitmeniz gerekiyor.

Bazı durumlarda cihaz kendini kapatabiliyor ancak bu sık görüşmül bir durum olarak karşımıza çıkmadı.

Eğer sizin de iPhone cihazınız durduk yere kapanıyorsa eskisi kadar hızlı şarj olamıyorsa veya şarjı eskisine göre hızlı bitiyorsa dikkatli olmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir  iPhone 6 Batarya Değişimi Süreci ve Fiyatı

Bu durumlara sadece iOS güncellemeleri sebep oluyor diyemeyiz tabi ki, kullanıcı alışkanlıkları ve kullanım hataları bataryanın ömrünün kısalmasına performansını kaybetmesine ve hatta patlamasına sebep olabiliyor.

Batarya patlamalarının neredeyse ölümcül olduğunu hatırlatıp bu konuda dikkatli olmanızı çünkü sağlığın her şeyden daha önemli olduğunu öneriyoruz.

Kullanım alışkanlıkları ilgili ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı akıllı telefonlar batarya ve şarj ile ilgili doğru bilinen yanlışlar yazımızı okuyabilirsiniz.

Unutmayın CepteTamir batarya değişim kampanyası ile tüm iPhone cihazların bataryalarını tamamen orijinal ve 2 yıl garanti ile yanınıza kadar gelip değiştiriyor.

Batarya değişim kampanyasına başvurun sizi arayalım!

Batarya sağlığını öğrenmenin videolu halini görmek isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

iPhone Batarya Sağlığı Sorgulama ve Çözümleri
5 (100%) 4 vote[s]

İlgili Gönderiler:

Görüş ve Sorularınızı Yorum Olarak Paylaşabilirsiniz

  Takip et  
Bildir
1
Merhabalar CepteTamir'e hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by