iPhone'u Bul uygulaması ile iPhone'ununuzu kaybolduğunda kolayca bulabilirsiniz ya da çalındığı zaman yerini tespit edebilirsiniz. iPhone cihazınız çalındığı zaman uzaktan kitleyebilir ya da tamamen silebilirsiniz. Böylelikle cihazınızı çalan kişi için telefonunuzun oyuncak telefondan farkı kalmaz. 

 

iPhone'u Bul Uygulaması Nasıl Etkinleştirilir? 

 

* iPhone'u Bul uygulamasına Apple Kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yapın.

 

Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone'u Bul uygulaması açılmıştır dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 

 

iPhone'u Bul uygulaması Nasıl Kapatılır? 

 

* iPhone'dan Ayarlar kısmına girin.

 

* iCloud'a tıklayın.

 

* iPhone'u Bul uygulamasının yanına tıklayın ve kapatın. 

 

Eğer iPhone'u Bul uygulaması bu işlemler ile kapanmadı ise iPhone cihazınızı tamamen kapatın ve iColud.com'a giriş yapın. Ardından iPhone'u Bul uygulamasına basın. Daha sonra da tüm aygıtlar diyerek Çevrimdışı olan aygıtın yanındaki Çıkar düğmesine basın. iPhone'u Bul böylelikle kapanacaktır.

 

iPhone'u Bul Nasıl Kullanılır? 

 

Eğer iPhone cihazınızı kaybettiyseniz ya da çaldırdıysanız hemen endişelenmeyin. Eğer iPhone'u Bul uygulaması açıksa, iPhone'u kolayca bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda iCloud.com sitesine giriş yaparak iPhone'u Bul uygulamasını bulun. Burada cihazınızı göreceksiniz. İsterseniz iPhone'dan bie ses çaldırabilirsiniz ve yerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda harştadan telefonunuzun nerede olduğunu iPhone'u Bul uygulaması sayesinde görebilirsiniz. 

 

 

Eğer iPhone'u çaldırdıysanız iCloud.com sitesi üzerinden iPhone'u kitleyebilir yada iPhone'u tamamen silebilrsiniz. Böylelikler cihazınızın içerisinde bulunan bilgileri güvene almış olursunuz. 

 

Peki kaybettiğiniz cihazınızda iPhone'u Bul etkin değilse? 

 

Aygıtınız kaybolmadan iPhone' Bul uygulaması açık değilse, aygıtınızı bulmak için iPhone'u Bul özelliğini kullanamazsınız. Bununla birlikte verilerinizi kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz; 

 

* Apple Kimliği parolanızı değiştirin. 

 

* Aygıtınızdan giriş yaptığınız internet hesaplarının parolasını değiştirin. (Facebook, Twitter vs.)

 

* Çalınan cihazınızı polise bildirin.

 

* Çalınan cihazınızı kablosuz iletişim operatörüne bildirin. Operatörünüz hesabı devre dışı bırakarak telefon aramalarını, kısa mesajları ve veri kullanımını engelleyebilir. 

 

 

 

 

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum