CepteTamir
iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır? iPhone İçin Bilgisayarsız Zil Sesi Yapma Yöntemi
13 07 / 2020
Yazar Cepte Tamir | 13.07.2020 | Apple | 0 Yorum

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır? iPhone İçin Bilgisayarsız Zil Sesi Yapma Yöntemi

Klasik zil sesinden sıkılanlar ve bunu değiştirmek isteyenler için zil sesi yapma rehberi hazırladık. Peki iPhone’da zil sesi nasıl yapılır?

 

Kullanıcılar her ne kadar iPhone’un klasik zil seslerine alışmış olsa da bazen farklı zil sesleri ayarlamak isteyebiliyor. Herhangi ek bir uygulama gerekmeden telefonunuzda istediğiniz şarkıyı zil sesi yapmanız mümkün. Peki iPhone’da zil sesi nasıl yapılır? Tüm yapmanız gerekenleri bu rehberde sizin için anlattık.

 

iPhone’DA ZİL SESİ NASIL YAPILIR?  

 

Bunun için tek ihtiyacınız olan uygulama GarageBand. Eğer uygulama telefonunuzda yüklü değilse App Store üzerinden ücretsiz olarak indirip, yükleyebilirsiniz. Bunun için cihazınızın iOS 13 veya üstü bir sürüm olması gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

 

 

1. Adım: GarageBand Uygulamasında Ses Kaydedici’yi Seçin

 

 

GarageBand uygulamasına sahipseniz artık siz de kendi zil sesinizi yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle uygulamayı açın ve sağ üstten bir parça oluşturun. Daha sonra gelen menüde sağ ya da sola kaydırarak Ses Kaydedici’yi bulun ve dokunun.

 

2. Adım: Loop Logosunu Seçin

 

 

Ses Kaydedici’yi seçtikten sonra uygulamanın sağ üst kısmında Loop şeklinde bir logo göreceksiniz. Ona dokunarak seçimi gerçekleştirin.

 

3. Adım: İstediğiniz Parçayı Bulun

 

 

Açılan ekranda kütüphanede yer alan şarkılardan birini seçmeniz gerekiyor. Zil sesi için hangi şarkıdan kesit almak istiyorsanız onun telefonunuzda indirilmiş olması gerektiğini unutmayın. Bunu sadece iTunes üzerinden satın alınan parçalarla gerçekleştirebilirsiniz.

 

4. Adım: Basılı Tutarak Sürükleyin ve Bırakın

 

 

Şarkınızı bulduktan sonra üzerine dokunarak dinleyebilirsiniz. Eğer doğru parçayı seçtiğinize eminseniz şimdiki adımda tek yapmanız gereken şey sürüklemek ve bırakmak.

 

5. Adım: İstenilen Aralığı Seçin

 

 

Zil sesi için sürenin normal parça uzunluğundan daha kısa olması gerekiyor. Bunun için parçayı sürükledikten sonra baştaki ve sondaki beyaz panelleri kaydırarak zil sesiniz için istediğiniz kısmı ayarlamanız gerekiyor.

 

6. Adım: Sol Üstteki Üçgene Dokunun

 

 

Şimdiki adımda ise en sol üst kısımda duran ters üçgen işaretine dokunun ve parçaların yer aldığı menüyü açın. Bu menüden kısalttığınız şarkıyı zil sesi olarak kaydedebilirsiniz.

 

7. Adım: Ses Dosyasına Uzun Süre Dokunun

 

 

Şimdi zil sesi olarak seçmek istediğiniz dosyaya uzun süre dokunun ve seçeneklerin açılmasını bekleyin. Daha sonra açılan seçeneklerden paylaş simgesine dokunun.

 

8. Adım: Zil Sesi Öğesini Seçin

 

 

Burada karşınıza çıkan menüden ortada yer alan Zil Sesi seçeneğine dokunun.

 

9. Adım: Standart Zil Sesi Öğesine Dokunun

 

 

Eğer oluşturduğunuz zil sesini telefon aramaları için kullanmak istiyorsanız karşısınıza çıkan seçeneklerden Standart Zil Sesi’ne dokunun. Bu adımda isterseniz oluşturduğunuz sesleri SMS tonu olarak ya da kişiye özel zil sesi olarak da seçebilirsiniz.

 

10. Adım: Zil Sesinin Kontrolü

 

 

Yaptığınız tüm bu işlemlerin ardından zil sesinin değişip değişmediğini kontrol etmek için Ayarlar’a gidin. Genel sekmesinin altındaki Ses ve Dokunuz seçeneğine dokunun. Zil Sesi öğesine giderek yaptığınız işlemin doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

Rehberimizde bahsettiğimiz bu yöntemle artık siz de satın aldığınız parçalarla telefonunuzun zil sesini değiştirebilirsiniz.
 Yorum Yap
U2EFY
Güvenlik Kodu*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.ANLADIM