Yeniden başlamaya zorlamak aygıtınızdaki içeriklerin silinmesine yol açmaz. Ekran siyah veya düğmeler yanıt vermiyor olsa da aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz. İşlemleri yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. 

 

* Face ID özellikli iPad modelleri ; Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından Güç düğmesine basın ve aygıtı yeniden başlatıncaya kadar basılı tutun. 

 

* iPhone 8 ve sonraki modeller ; Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından Apple logosu gelene kadar Yan düğmeye basılı tutun.

 

* iPhone 7 , iPhone 7 Plus ve iPod touch ; Apple logosu gelene kadar hem Üst düğmeye hem de Sesi Kıs düğmesine basılı tutun. 

 

* Ana ekran düğmesi buluna iPad, iPhone 6S veya önceki modeller ; Apple logosu görene kadar hem Ana Ekran düğmesi hem Üst düğmeye basılı tutun. 

 

Bu işlemleri yaptınız ama aygıtınız başlamıyorsa?

 

* Aygıtınızı güç kaynağına bağlayın ve bir saat kadar şarj olmasını bekleyin. 

 

 

* Şarj oluyor ekranı görmeniz gerekir. 

 

 

 

* Bir saat içerisinde, şarj oluyor ekranını görmezseniz veya güç kaynağına bağlayın ekranını görürseniz jakı, USB kablosunu ve güç adaptörünü kontrol edin. Cihazınız hala şarj olmuyor ise farklı bir USB kablosy veya güç adaptörü ile denemeniz gerekir. 

 

Cihazınız açılıyor ancak başlatma sırasında takılıyorsa? 

 

Başlatma sırasında Apple logosunu veya kırmızı ya da mavi bir ekran görüyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 

* Cihazınızı bilgisayara bağlayın ve iTunes'u açın. 

 

* Aygıtınız bağlıyken; 

 

Face ID özellikli iPad modelleri ; Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Üst düğmeye basın ve yeniden başlatma işlemi başlayana kadar basılı tutun. 

 

iPhone 8 veya sonrakş modeller ; Sesi Aç düğmesinde basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeye basılı tutun. 

 

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod Touch ; Üst düğmesi ile Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. Kurtarma modunu görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin. 

 

Ana ekran düğmesi bulunan modeller ; Ana ekran düğmesi ile Üst düğmeyi aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutun ve devam edin. 

 

 

* Geri yükleme veya güncelleme seçeneği gördüğünüz zaman Güncelle seçeneğini seçin. iTunes, verilerinizi silmeden önce iOS'i yeniden yüklemeye çalışır. 

 

 

iTunes, cihazınız için gerekli yazılımı indirir. İndirme işlemi 15 dakikadan uzun sürerse aygıtınız kurtarma modundan çıkar. Bu durumda ise 2. ve 3. adımları tekrarlamanız gerekir. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum